E-biuro to w pełni legalna usługa, która polega na pełnym outsourcingu usług biurowych i księgowych.
Kierowana jest do osób prowadzących różne formy działalności, najczęściej korzystają z nich:
- freelancerzy,
- firmy planujące rozszerzenie działalności w innych miastach,
- sklepy internetowe,
- małe firmy.
Jak działa e-biuro?
E-biuro to oczywiście usługa, za którą się płaci, jednak w kontekście utrzymania tradycyjnego biura, na które składa się konieczność wynajęcia lokalu, wyposażenia go, opłacenia mediów oraz pracowników, jest to kwota wyjątkowo niska. Wirtualne biura dostępne są już od 40 pln miesięcznie netto, co sprawia, że stają się rewelacyjnym sposobem na optymalizację wydatków. Redukcja kosztów związanych z utrzymaniem biura może znacząco przełożyć się na szybki i stabilny rozwój firmy, która zaoszczędzoną kwotę inwestuje w inne niż administracyjne obszary działalności.
Zarejestruj firmę pod dobrym adresem
Zarejestrowanie działalności wymaga podania adresu. Prestiżowy adres – krakowski czy warszawski, dla samej działalności firmy zmienia niewiele, w końcu nadal pracę wykonujemy zdalnie. Jednak w oczach potencjalnego klienta wirtualna lokalizacja firmy zarejestrowanej np. w renomowanej dzielnicy dużego miasta sprawia, że wydaje się ona bardziej wiarygodna, prestiżowa i często też z tego względu cieszy się dużo większym zaufaniem, które przekłada się na sukces. Adres firmy zarejestrowanej w wirtualnym biurze przyda się nie tylko do formalnej korespondencji, można umieścić go również na ulotkach i wizytówkach. Listy odbierane są przez firmę zarządzająca i odsyłane na podany wcześniej adres w ramach wybranego pakietu usług raz lub parę razy w miesiącu.
Co oferują wirtualne biura?
Ogromna paleta możliwości, które oferują wirtualne biura sprawia, że dostosowanie zakresu usług do indywidualnych potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa, zarówno jednoosobowej działalności, jak i średniej wielkości spółki z o.o., jest niezwykle proste. Decydując się na e-biuro, przedsiębiorcy zyskują nie tylko adres niezbędny do zarejestrowania działalności, ale i dostęp do sal konferencyjnych, które mogą być prestiżowym miejscem spotkań z klientem.
Zalety wirtualnego biura
Wynajem wirtualnego biura jest dużo bardziej korzystny niż stacjonarne biuro. To m.in.:
- prestiżowy adres,
- outsourcing usług biurowych oraz księgowych,
- redukcja kosztów związanych z prowadzeniem i obsługą biura,
- profesjonalna księgowość,
- obsługa korespondencji,
- pomoc w rejestracji spółki (KRS, Urząd Skarbowy, ZUS, REGON),
- dostęp do sali spotkań.
Szukasz profesjonalnego i wiarygodnego e-biura dla swojej spółki? Zapoznaj się z ofertą HUB Kolektyw.