Blog startUP & MŚP

Źródła finansowania Twojej działalności gospodarczej

Na dziś przygotowaliśmy dla Was źródła finansowania przedsiębiorstw oraz działalności gospodarczej. Jak wiemy, kapitał jest kluczowym  elementem przy zakładaniu działalności gospodarczej czy spółki. Jak go zdobyć? Na rynku istnieje szereg dofinansowań, z których warto skorzystać. Zanim zdecydujemy się na kredyty lub pożyczkę warto poszukać mniej ryzykownych rozwiązań. Oto one:

DOFINANSOWANIA DLA CIEBIE

DOTACJE UE NA WŁASNY BIZNES (obowiązują od 2014 roku do 2020 roku ) To możliwość zarówno dla osób, młodszych np. świeżo po szkole, jak i starszych. Przyjrzyjmy się szczegółom:
 1. Firma dla młodych

Tutaj propozycja tylko dla osób, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia. Sposób podejścia do sprawy jest bardzo indywidualny: poprzez ocenę Twojej sytuacji, dobierana jest dla Ciebie najlepsza oferta dofinansowania. Możesz dostać dotację na otwarcie własnej firmy oraz otrzymać pomoc np. w doradztwie zawodowym. Napisz w tej sprawie do: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/punkty/#/
 1. Osoby powyżej 30 roku życia

W tym przypadku propozycja jest nieco okrojona. Do tej kategorii mogą należeć tylko:
 1. a) osoby po 50 roku życia
 2. b) osoby o niskich kwalifikacjach
 3. c) osoby długotrwale bezrobotne
 4. d) osoby z niepełnosprawnościami
Zaliczamy również jednostki, których sytuacja finansowa nie jest łatwa.  Podstawowa kwota, którą otrzymasz to minimum 20 tysięcy złotych. Możliwości finansowe są zależne od danego województwa. Uwaga! Jeżeli chcesz skorzystać ze środków UE najlepiej skonsultować się z własnym powiatowym urzędem pracy. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki dotacji: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/wyszukiwarka Jednorazowe źródła finansowania przedsiębiorstw uzyskuje się rejestrując we wspomnianym urzędzie pracy, jako osoba bezrobotna. Możesz również odwiedzić stronę: http://www.dotacje-dla-firm.pl/ Następnie indywidualnie wybrać:
 • wielkość przedsiębiorstwa
 • na co dokładnie potrzebujesz dotacji
 • na jakim obszarze chcesz działać (miejski lub wiejski)
 • Twój budżet
Finalnie strona wyszuka najlepsze propozycje właśnie dla Ciebie.  

Tylko dla STARTUPÓW

Starter i Biznest To świetny pomysł, aby wspierać młodych przedsiębiorców. Prowadzisz działalność mniej niż 7 lat? A może dopiero myślisz o jej założeniu? Zgłoś się do projektów: Starter i Biznest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.  Biorąc udział w tym projekcie pomoc otrzymasz od:
 1. Aniołów biznesu

(Inaczej Business Angel/ Angel inwestor) Jeśli jeszcze nie słyszałeś tego określenia to czas nadrobić zaległości. Zwykle aniołem biznesu jest osoba doświadczona, która pragnie podzielić się swoją wiedzą, a przede wszystkim pieniędzmi z młodą krwią. Co zyskuje taka persona? Oczywiście udziały. Do weryfikacji osób powstały różnego rodzaju kluby i zrzeszenia, gdzie odbywa się wybór najciekawszych.  Trzeba dodać, że są znane z działania niepublicznego. W związku z tym mamy dla Ciebie propozycje takich Aniołów Biznesu:
 • Polban Business Angels Club
http://polban.pl/
 • AINOT Business Angels Network
http://ainot.pl/
 • Hedgehog Fund
http://www.hedgehogfund.pl/
 • Sieć Aniołów Biznesu Amber
http://www.amberinvest.org/pl/
 • Lewiatan
http://www.lba.pl/ W przypadku ostatniego, we wrześniowej edycji organizowany był konkurs Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec, który na celu miał promocje niebanalnych oraz kreatywnych rozwiązań w biznesie. Co ciekawe, główną nagrodą była suma 25 tysięcy dla młodych odkrywców. To tylko drobny przykład wśród dużych akcji inwestycyjnych.  
 1. Fundusz Kapitału Zalążkowego (Venture Capital)- Fundusze Podwyższonego ryzyka

Tutaj również propozycja dla firm na etapie początkującym. Mając ciekawy pomysł na biznes, fundusz ten może być w zasięgu Twojej ręki. Pewnie zastanawiasz się czym różni się od Anioła Biznesu. Choć łączy ich wspólna cecha- chęć inwestycji w młode pomysły, to druga opcja charakteryzuje większych inwestorów, którzy z chęcią wspierają  startupy właśnie o podwyższonym ryzyku. Szacuje się, że dla inwestora opłacalna inwestycja to taka, która osiąga co najmniej milion złotych. Oceniono również, że angażują się w firmy o innowacyjnych pomysłach, które dla wielu mogą być jeszcze całkowicie nieznane. Gdzie szukać wsparcia? Poniżej przykłady wspomnianych rozwiązań:
 • Speedup Venture Capital Group
http://speedupgroup.com/pl/
 • Black Pearls Advisory
http://blackpearls.vc/
 • Experior Venture Fund
http://evf.com.pl/pl/
 • IQ Partner SA
http://www.iqpartners.pl/
 • MCI Management
http://mci.pl/
 • Online Venture
http://onlineventure.pl/  

Finansowanie społecznościowe – crowdfunding

Zjawisko to funkcjonuje w Polsce od niedawna, jest oryginalnym pomysłem na finansowanie przedsiębiorstw z zaangażowaniem społeczności. Zdecydowanie trzeba wykazać się kreatywnością w prezentowaniu swojego pomysłu, zachęcić innych do siebie nie jest tak łatwo. Proces wygląda następująco:
 • Wchodzisz na portal takiej organizacji wspierającej finansowanie przedsiębiorstw
 • Dodajesz swój projekt wraz z kwotą, jaka Cię uszczęśliwi
 • Ustalasz bonusy dla osób, które zechciały wesprzeć Twoją idee. Mogą to być ciekawe i nietuzinkowe rzeczy, tak aby wyróżnić się na tle konkurencji. Dość popularne są książki, gadżety czy różnego rodzaju płyty, ale sięgając po coś lepszego zyskujesz przewagę.
Przykład takiego portalu: https://polakpotrafi.pl/   Sposoby finansowania działalności można liczyć w dziesiątkach, dlatego warto śledzić na bieżąco czy gdzieś w okolicy nie rusza ciekawy projekt. Daj pomóc sobie i Twoim pomysłom!  

biuro do wynajęcia, coworking warszawa, finansowanie firmy, fundusze, kapitał, oszczędność kosztów, wirtualne biuro, wirtualny adres


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb