Blog startUP & MŚP

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą przez Internet ?

Myślisz o założeniu firmy zdalnie? Teraz to bardzo proste. Wystarczy wykorzystać profil zaufany lub bankowość elektroniczną, a na kolejnym etapie również opcję wynajem adresu Warszawa.

Proces zkładania JDG krok po kroku

Aby założyć jednoosobową działalność gopsodarczą, wystarczy dostęp do internetu i komputer. Pierwszym krokiem będzie zalogowanie się na stronie internetowej Biznes.gov.pl. Następnie należy wybrać usługę “Zarejestruj działalność gospodarczą”.

System poprosi o zalogowanie się przez Login.gov.pl i w tym celu możesz wykorzystać profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną.

Przy pierwszym logowaniu system przeprowadzi Cię przez proces zakładania konta. Wystarczy zaznaczyć opcje które Ciebie dotyczą lub wpisać dane do kreatora, wówczas system sam przygotuje wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców i zgłoszenie do ZUS/KRUS, GUS i urzędu skarbowego.Wniosek podpiszesz profilem zaufanym, podpisem kwalifikowanym lub podpisem osobistym.

Na etapie wypełniania wniosku, konieczne będzie wskazanie adresu firmy. Do tego możesz wykorzystać wirtualne biuro Warszawa lub adres do rejestracji firmy Kraków, ciesząc się prostym i łatwym sposobem odbierania korespondencji.

W taki sposób staniesz się szczęśliwym posiadaczem własnej firmy. 

Co jeszcze muszę zrobić?

Równocześnie z wnioskiem do CEIDG możesz złożyć zgłoszenie do ubezpieczeń w ZUS oraz zgłoszenie rejestracyjne VAT-R. Aby to zrobić to po wypełnieniu wniosku do CEIDG należy wybrać przycisk “Chcę kontynuować” i wypełniamy właściwe pola. 

Wniosek online do CEIDG można złożyć także poprzez bankowość internetową wybranych banków, a taką usługę oferują obecnie:

  • PKO BP (serwis iPKO)
  • Bank Pekao S.A.
  • mBank
  • ING
  • Santander Bank Polska

Trzeba jednak pamiętać, że w ten sposób zarejestrujesz jedynie działalność, a formalności, takie jak rejestracja w ZUS czy rejestracja do VAT należy załatwić oddzielnie. Można tego dokonać online poprzez PUE ZUS lub Portal Podatkowy.

oszczędność kosztów, wirtualne biuro, zdalne biuro


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb