Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą przez Internet ?

Myślisz o założeniu firmy zdalnie? Teraz to bardzo proste. Wystarczy wykorzystać profil zaufany lub bankowość elektroniczną, a na kolejnym etapie również opcję wynajem adresu Warszawa.

Proces zkładania JDG krok po kroku

Aby założyć jednoosobową działalność gopsodarczą, wystarczy dostęp do internetu i komputer. Pierwszym krokiem będzie zalogowanie się na stronie internetowej Biznes.gov.pl. Następnie należy wybrać usługę „Zarejestruj działalność gospodarczą”.

System poprosi o zalogowanie się przez Login.gov.pl i w tym celu możesz wykorzystać profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną.

Przy pierwszym logowaniu system przeprowadzi Cię przez proces zakładania konta. Wystarczy zaznaczyć opcje które Ciebie dotyczą lub wpisać dane do kreatora, wówczas system sam przygotuje wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców i zgłoszenie do ZUS/KRUS, GUS i urzędu skarbowego.Wniosek podpiszesz profilem zaufanym, podpisem kwalifikowanym lub podpisem osobistym.

Na etapie wypełniania wniosku, konieczne będzie wskazanie adresu firmy. Do tego możesz wykorzystać wirtualne biuro w Warszawie lub adres do rejestracji firmy Kraków, ciesząc się prostym i łatwym sposobem odbierania korespondencji.

W taki sposób staniesz się szczęśliwym posiadaczem własnej firmy. 

Co jeszcze muszę zrobić?

Równocześnie z wnioskiem do CEIDG możesz złożyć zgłoszenie do ubezpieczeń w ZUS oraz zgłoszenie rejestracyjne VAT-R. Aby to zrobić to po wypełnieniu wniosku do CEIDG należy wybrać przycisk “Chcę kontynuować” i wypełniamy właściwe pola. 

Wniosek online do CEIDG można złożyć także poprzez bankowość internetową wybranych banków, a taką usługę oferują obecnie:

  • PKO BP (serwis iPKO)
  • Bank Pekao S.A.
  • mBank
  • ING
  • Santander Bank Polska

Trzeba jednak pamiętać, że w ten sposób zarejestrujesz jedynie działalność, a formalności, takie jak rejestracja w ZUS czy rejestracja do VAT należy załatwić oddzielnie. Można tego dokonać online poprzez PUE ZUS lub Portal Podatkowy.

oszczędność kosztów, wirtualne biuro, zdalne biuro


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10