Skip to main content

Blog startUP & MŚP

Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Czyli najlepsze sposoby na przyswajanie wiedzy

Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Czyli najlepsze sposoby na przyswajanie wiedzy. Nauka języka obcego? A może nowe oprogramowanie komputerowe, którego opanowanie wymaga od Państwa przyswajania wiedzy? Nauka towarzyszy nam od zawsze. Niestety skojarzenia z tym procesem zwykle wracają do czasów szkolnych, gdzie metody nauki już dawno powinny pójść w zapomnienie. Ich nieefektywność została udowodniona przez szereg badań. Warto zagłębić się w nieodłączony element naszego życia i udowodnić, że nauka może być po prostu frajdą! Pamiętajmy, że prowadząc działalność musimy uczyć się cały czas, kto jak nie my?

Metoda Blended Learning czyli tradycja + technologia

Internet to apogeum rewolucyjne. Nie będziemy skupiać się na negatywnych jego aspektach, wręcz przeciwnie. Zastanówmy się jak wykorzystać go 100% dobrze. Doskonałym przykładem jest metoda blended learning. Zdecydowanie dla fanów nowoczesnego sposobu nauki, którym nie straszna technologia. W miejsce podręczników wprowadzamy platformę e-learningową. Fani tej alternatywy doskonale wiedzą, że sztuczna inteligencja skuteczniej wpływa na zapamiętywanie, np. języków obcych. Sprawdza się w szkoleniach z dużą liczbą osób. Po prostu jest to połączenie nauki przez Internet np. z lektorem, którą później przetestujemy w grupie. Jak to wygląda dokładniej? Pierwszy etap to dostęp do platformy e-learningowej. Dzięki temu bezstresowo możemy przyswoić najważniejsze elementy, nie zamartwiając się tym, że nie zdążymy z innymi.  Najlepszym określeniem tego etapu jest tzw. Uzupełnienie naszej wiedzy, które jest niezbędne do wdrożenia kolejnych etapów. Następnie praktykujemy tradycyjny model czyli zdobywanie wiedzy, którą zdążyliśmy już przyswoić podczas czytania platformy plus grupowa nauka. Tutaj kluczowa sprawa to praktykowanie wiedzy z innymi. Blended learning rozpoznajemy na kilku płaszczyznach: – SPOŁECZNA- jak sama nazwa wskazuje jest to dzielenie się doświadczeniami z innymi, czyli wspomniana wcześniej praktyka. Może odbywać się z trenerem jak i online. Metoda prób i błędów, czas na ewentualne poprawki. – TECHNOLOGICZNY- część przyswajanego materiału jest udostępniana np. przez wideokonferencję, a druga twarzą w twarz z innymi uczestnikami danego szkolenia. Tutaj również nauka przez filmiki i prezentacje multimedialne. -ORGANIZACYJNA- Według nas to najbardziej pozytywna strona metody blending learning. Tutaj zamiast ogólnej wiedzy ważna staje się dyskusja z innymi uczestnikami. Nie zapominajmy, że również wtedy się uczymy.

W jaki dodatkowy sposób ułatwić sobie przyswajanie wiedzy?

W szkole uczono nas jednego: CZYTAJ, CZYTAJ, POWTARZAJ, CZYTAJ, POWTARZAJ. Czy to właściwe? Podstawową sprawą jest to, że każdy znajdzie dla siebie indywidualny sposób na naukę, jednakże gwarancją oszczędności czasu są metody po prostu skuteczniejsze niż monotonne powtarzanie.
  • Zamiast uczyć się materiałów w kolejności, ułóżmy wszystko co chcemy zapamiętać w mieszany sposób. Powtarzajmy na przemian, takie rozwiązanie spowoduje podwójną pracę mózgu. Poczuje on specyficzny wysiłek, dzięki któremu zyskacie długotrwałe zapamiętywanie.
  • Zmiany w życiu? Wprowadźmy to również do edukacji. Nie wybierajmy jednego miejsca, w którym chłoniemy wiedzę. Uczmy się zarówno w domu jak i na spacerze czy w poczekalni u lekarza.
  • Notatki, notowanie…. Jak to z tym jest?
Są ważne, ale przede wszystkim nie możemy ‘’przepisywać’’ wszystkiego co usłyszymy lub przeczytamy. Istotne, aby wyciągnąć z nich tylko to co najważniejsze. Poniżej przedstawiamy Państwu bardzo znaną metodę Cornella.
TYTUŁ HUB KOLEKTYW- USŁUGI DLA BIZNESU
Wskazówki   3 pakiety 1 umowa Biurka na godziny Wirtualny adres NIELIMITOWANE ZADOWOLENIE         Notatki Hub kolektyw to biuro oferujące usługi adresu rejestrowego, mające w ofercie trzy pakiety: MINI, MEDIUM, PRO. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszego klienta, wprowadziliśmy jedną, prostą umowę, z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które myślą o założeniu własnego biznesu. Dla komfortu naszych klientów oferujemy również usługi z księgowości oraz wynajem Sali konferencyjnej, Dodatkowo jeżeli interesuje Państwa biuro na godziny, dysponujemy miejscami coworkingowymi. Prestiżowy adres na Mokotowie czeka na Państwa w Warszawie na Świeradowskiej 47.
PODSUMOWANIE   Wirtualny adres to opcja dla osób, które chcą w szybki i łatwy sposób zarejestrować swoją działalność, a w dodatku zyskać prestiż w pakiecie z wygodą.
Najważniejsze informacje umieszczamy po prawej stronie, zaś po lewej główne hasła. Podsumowanie to połączenie tych dwóch kolumn. Dla ułatwienia może służyć jako analiza wskazówek i notatek. STWÓRZ COŚ SWOJEGO, NIE KOPIUJ INNYCH, BĄDŹ INNOWACYJNY
  • Własna interpretacja zdobytych treści i stworzona na podstawie tego treść dużo więcej nas nauczy, aniżeli przeczytanie notatek innej osoby i nieustanne powtarzanie.
  • Uczmy się tak, aby w łatwy sposób przekazać wiedzę innym. Tak naprawdę edukując drugą osobę sami się wtedy uczymy jeszcze bardziej!
  • Muzyka może być bardzo pomocnym faktorem przyspieszającym zdobywanie wiedzy, ale nie musi. Warto podejść do tego tematu racjonalnie i przetestować na samych sobie. Według jednych jest to świetny sposób, zaś inne osoby nie odczuwają różnicy dodając ulubione utwory do nauki.
CZAS NA PRZERWĘ…. Z pewnością wszystkim nam zdarzyło się za długo uczyć, np. w chwilach kiedy nie potrafimy zapamiętać danej rzeczy. Wtedy odruchem jest przedłużanie nauki, tym samym przemęczając nasze szare komórki. Co w takiej sytuacji warto zastosować? Przerwę na drzemkę! Pamiętajmy jednak: drzemka nie może trwać więcej niż 30 minut! W przeciwnym razie wpadniemy  w głęboki sen, co spowoduje odczucie zmęczenia po przebudzeniu.

adres firmy, adres firmy w Warszawie, biuro do wynajęcia, coworking, coworking warszawa, elearning, jak sie uczyć, metody nauki, wirtualne biuro, wirtualny adres, zdalne biuro