Skip to main content

Blog startUP & MŚP

Optymalizacja kosztów w firmie

Nauczmy oszczędzać się w życiu… I w biznesie! Jak powiedział kiedyś Woody Allen: “Łatwiej jest wydać dwa dolary niż zaoszczędzić jednego.” I choć my gustujemy w złotówkach to jakże znajomo brzmi nam to zdanie. Oszczędzanie choć tak przyzwoite,  jest terminem odległym dla Polaków. Jak pokazują badania zrobione na przestrzeni lat, Polacy znajdują się na ostatnich pozycjach w rankingach z innymi krajami. ‘’Bo my przecież mniej zarabiamy!’’- Tak zapewne zareaguje przeciętny Pan Kowalski po przeczytaniu powyższej informacji. Jak się okazuje – nie musi to korelować z codzienną pensją Polaka. Weźmy np. Czechy – kraj, który pod względem wynagrodzenia jest prawie na równi z nami. Mimo tego potrafią oszczędzać dużo efektywniej. Konkurs ten wygrywa Belgia oraz Szwecja – tutaj bez wątpienia budżet tych państw pozwala na taki wynik. Co zatem z nami nie tak? Polacy stale podążają za starym modelem oszczędzania, który równa się z trzymaniem gotówki w domu. Takie pieniądze bardzo łatwo się ‘’rozchodzą’’, nie mając możliwości na rozrost. Na szczęście nie wszyscy boją się banków, idźmy za ich przykładem i nie obawiajmy się zostawić ciężko zdobytej gotówki na lokacie lub koncie oszczędnościowym. Jest to bezpieczne rozwiązanie w razie zdarzeń związanych z kradzieżą domową. Jeśli masz obawy co stanie się z oszczędnościami w sytuacji upadłości banku – pamiętaj, że nawet wtedy do Ciebie wrócą.

Jak oszczędzać w życiu codziennym?

Zastanówmy się w jaki sposób wprowadzić zmiany do naszego życia w drodze ku zatrzymaniu przy nas gotówki.
  • Pomyśl czy styl życia jaki prowadzisz można w jakiś sposób zmienić?
Wygląd to nie wszystko! Polacy są estetami pod względem wyposażenia domu, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Przeznaczają sporą część pensji na udoskonalenie ogrodu, kupno ciekawych akcesoriów mieszkaniowych, zapominając, że nie jest to im zupełnie potrzebne. Ale sąsiad musi widzieć, że mam! Korzystaj z mądrych promocji! Przemyślane zakupy to podstawa. Śledź ceny interesujących Cię produktów, tak aby kupić je w najlepszym momencie. Choć wymaga to odpowiedniego zaangażowania, może się opłacić! Pamiętaj o tym, aby robić to systematycznie, wtedy unikniemy promocyjnych ‘’naciągaczy’’. Urlop po sezonie! Jasne, że dużo lepiej smakuje w lipcu czy sierpniu, ale wybierając np. wrzesień możemy sporo zaoszczędzić, a przy okazji zyskujemy ciszę i spokój.

Oszczędzanie w biznesie

Jeśli nauczysz oszczędzać się w życiu prywatnym, dużo łatwiej będzie Ci wprowadzić te zmiany również do spraw zawodowych. Mając swoją firmę: Zacznij kupować hurtowo Zaopatrując firmę w różnego rodzaju artykuły wybieraj te, które pomogą Ci zaoszczędzić – kupuj większą ilością, oczywiście możesz również negocjować ceny. Zaoszczędzisz wtedy nawet o kilkanaście procent. Wydaje się oczywiste, jednak sporo firm tłumacząc się brakiem czasu kupuje szybko i wybiera ceny detaliczne. Korzystaj z Coworkingu i Wirtualnego Biura Wspólna praca jest Ci dobrze znana, wybierz taki rodzaj działania zawodowego, jeśli jeszcze nie stać się na własne biuro. Poznaj ludzi równie zdolnych jak Ty i zyskaj masę kreatywnych pomysłów. Jeśli wolisz wykonywać projekty tylko w swoim towarzystwie, zapytaj o mini biura, które mają równie atrakcyjne ceny. Gdy nie potrzebujesz stacjonarnego miejsca do pracy, a jedynie adresu- Wirtualne Biuro w Warszawie idealnie spełni Twoje oczekiwania. Wsparcie stażystów Nie od dziś wiemy, że stażyści bardzo chętnie przyjmą pracę, w zamian za doświadczenie zawodowe jakie możesz zaoferować w swojej firmie. Urząd pracy wyręczy Cię w sprawach budżetowych, a Ty zaoszczędzisz. Pracownik tymczasowy – leasing pracowniczy Jeżeli Twoja firma nie potrzebuje stałego wsparcia, możesz wynająć osobę na czas Tobie odpowiedni. Pomoże Ci w tym leasing pracowniczy, który polega na nawiązaniu współpracy z firmą zewnętrzną zatrudniającą pracowników. Ubezpiecz! Czy ‘’dmuchanie na zimne’’ jest opłacalne? My mówimy: TAK! Kupując wszelkie sprzęty biurowe pamiętaj o ich ubezpieczeniu. W razie kosztownej usterki- o nic nie musisz się martwić. Pakiety dla firm Decydując się na jakiekolwiek usługi telefonii komórkowej oraz internet, wybierz te najbardziej atrakcyjne – tylko skierowane dla firm. Tutaj ponownie proponujemy negocjować, a to zdecydowanie nic nie kosztuje!

biuro do wynajęcia, coworking, coworking warszawa, oszczędność kosztów, oszcżedzanie, wirtualne biuro, wirtualny adres