Blog startUP & MŚP

Jak zmienić formę opodatkowania online?

Bez wychodzenia z domu załatwisz formalności związane z opodatkowaniem Twojej działalności!

Jak zmienić formę opoadtkowania?

Zmianę formy opodatkowaniadokonać za pośrednictwem internetu po zalogowaniu się na stronie  biznes.gov.pl   i wypełnieniu formularz aktualizacyjnego CEIDG-1.

Jakie są terminy do zmiany formy opodatkowania?

W zależności od wyboru formy opodatkowania można ją zmienić w terminie:

  • do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym osiągamy pierwszy przychód w roku podatkowym lub do końca roku podatkowego, jeżeli pierwszy przychód osiągamy w grudniu danego roku podatkowego – w przypadku wyboru podatku liniowego i ryczałtu ewidencjonowanego,
  • do 20 stycznia, jeżeli w poprzednim roku podatnik wybrał kartę podatkową – wybierając inne formy opodatkowania.

W przypadku kiedy rozpoczynasz swoją działalność, wybór formy opodatkowania następuje do dnia złożenia wniosku o wpis do CEIDG. Jeśli spóźnisz się  z wyborem formy opodatkowania , to będziesz się rozliczał na zasadach ogólnych według skali podatkowej.

Pamiętaj jednak, że nie ma formy opodatkowania, która posiadałaby same zalety i  będziesz zmuszony przy decyzji na kompromis, który będzie dla Ciebie najbardziej opłacalny .

Dopiero po wyborze konkretnej formy opodatkowania przekonasz się, czy jest on odpowiedni dla Twojej działalności. Jakie masz możliwości wyboru formy opodatkowania pisaliśmy tutaj.

Co jeszcze załatwię online?

Jeśli prefereujesz zdalną pracę i nie chcesz tracić czasu na dojazdy, wiele formlności możesz załatwić nie wychodząc z domu, np. przez podpis zaufany, o którym przyczytasz tutaj.

Umowę z biurem wirtualnym HUB Kolekyw podpiszesz całkowicie zdalnie, dlatego jeśli szukasz adresu dla swojej firmy zapoznaj się z ofertą.

adres firmy, adres firmy w Warszawie, biuro do wynajęcia, wirtualne biuro, wirtualne biuro kraków, wirtualny adres


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb