Blog startUP & MŚP

Lubisz oszczędzać? Sprawdź, ile zyskasz wynajmując wirtualne biuro

Wirtualne biuro przynosi zysk – to teza, której trudno zaprzeczyć. Jakie kwoty możemy tak naprawdę zachować w portfelu, decydując się na wynajem adresu pod firmę zamiast tworzenia własnej biurowej przestrzeni?

Zakładam działalność! Jakie koszty muszę ponieść?

Ilość zaoszczędzonych pieniędzy i zysk z wirtualnego biura zależą od wielu czynników, zwłaszcza rodzaju działalności czy wysokości uzyskiwanych dochodów, dlatego trudno je oszacować, jednak w każdej sytuacji możemy liczyć na wyższe dochody. Potwierdzają to nie tylko liczby, ale i fakty.

Własna działalność gospodarcza to niemałe wyzwanie – by prowadzić ją z sukcesem, potrzebujemy nie tylko wiedzy, doświadczenia i umiejętności, ale także środków finansowych. Na początku musimy ponieść różnego rodzaju koszty związane z:

  • wynajmem lub zakupem przestrzeni biurowej wraz z jej wyposażeniem (chyba że możemy i wolimy pracować w domu),
  • zatrudnieniem pracowników lub nawiązaniem współpracy ze specjalistami w ramach usług outsourcingowych,
  • opłaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne – swoich i zatrudnionych osób.
  • inwestycją w zakup komputerów, dostęp do Internetu, włąsny serwer.

Takie kwestie mogą już na starcie wygenerować koszty rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. To wystarczający powód, by zastanowić się, czy wirtualny adres pod firmę to zysk i opcja właśnie dla nas.

Wynajem adresu pod firmę – jak możesz zaoszczędzić?

Lista wydatków związanych z prowadzeniem własnej firmy jest tak naprawdę nieskończenie długa. Część z nich można jednak ograniczyć, decydując się na wirtualne biuro Warszawa. Jaki zysk przynosi tego typu inwestycja i dlaczego? Przede wszystkim pozwala ograniczyć wydatki związane z wynajmem przestrzeni biurowej – płacimy za nią tylko wówczas, gdy naprawdę z niej korzystamy. O ile cena wynajmu biura na własny rachunek w atrakcyjnej lokalizacji może generować wydatek nawet rzędu kilku tysięcy miesięcznie (na przykład w Warszawie), o tyle wynajem adresu pod firmę to koszt w wysokości kilkudziesięciu lub kilkuset złotych. Już ten aspekt sprawia, że wirtualne biuro to widoczny zysk, a to dopiero początek.

Wirtualne biuro – zysk na miarę potrzeb

By zatrudnić wykwalifikowanego pracownika, niejednokrotnie trzeba w tym celu wydać co najmniej kilka tysięcy. Można te koszty obniżyć – wynajem adresu pod firmę sprawia, że nie musisz nawiązywać współpracy z własną sekretarką, ponieważ pracownicy wirtualnego biura zapewnią sprawny obieg Twoich dokumentów, odbiorą pocztę i prześlą ją na wskazany przez Ciebie adres. Dodatkowo otrzymasz wsparcie księgowe czy informatyczne oraz dostęp do urządzeń biurowych, takich jak skaner, drukarka czy rzutnik. Co więcej, jeśli dotychczas pracowałeś w prywatnym mieszkaniu, od teraz nie będziesz musiał płacić większego podatku od nieruchomości w związku z wykorzystywaniem jej na cele działalności gospodarczej, co także pozwoli na wzrost Twoich dochodów. Wynajem adresu pod firmę to jednak nie tylko korzyści finansowe, ale również większa renoma i uznanie wśród klientów, których zapraszamy na spotkanie w atrakcyjnej lokalizacji.

Wirtualne biuro pozwala wiele zyskać, i to nie tylko finansowo. Jeśli chcesz zdecydować się na wynajem adresu pod firmę w Warszawie lub Krakowie, skorzystaj z oferty HUB Kolektyw, dzięki której Twoja firma znajdzie się na prostej drodze do finansowego sukcesu.

wirtualne biuro zysk, wynajem adresu pod firmę


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb