Blog startUP & MŚP

Komu opłaca się korzystać z wirtualnego biura?

Zastanawiasz się, dla kogo wirtualne biuro jest najlepszym rozwiązaniem, czyli którzy przedsiębiorcy najwięcej zyskają na skorzystaniu z usług wirtualnego biura? Oto jest pytanie, a my dzisiaj na nie odpowiemy. Chcesz wiedzieć, czy Twoi konkurenci z branży chętnie korzystają z wirtualnego adresu firmowego i dlaczego? Z nami możesz to sprawdzić.

Wirtualne biuro to opłacalność i wygoda

Nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, by wynająć lokal na biuro i go odpowiednio wyposażyć? Nie chcesz zatrudniać sekretarki, która odbierze w Twoim imieniu przychodzącą korespondencję? Może teoretycznie mógłbyś pracować we własnym mieszkaniu, ale nie jesteś przekonany do wykonywania zawodowych obowiązków w otoczeniu dziecięcych zabawek, między praniem, prasowaniem i zmywaniem naczyń po śniadaniu? Jeśli czytając którekolwiek z tych pytań, pomyślałeś lub pomyślałaś “To o mnie”, to znak, że wirtualne biuro jest właśnie dla Ciebie. Dzięki takiej inwestycji zyskasz prestiżowy firmowy adres i biurową przestrzeń do własnego użytku, ale bez konieczności jej wynajmowania na własny rachunek i ponoszenia kosztów z tym związanych. Jesteś freelancerem, ale od czasu do czasu potrzebujesz przestrzeni, w której odbędziesz spotkanie z klientem? Masz dość negocjacji w tłocznych kawiarniach? Zainwestuj w wirtualne biuro Warszawa lub wirtualne biuro Kraków, które w swojej ofercie gwarantuje opcję wynajmu sali konferencyjnej na godziny.

Wirtualne biuro nie takie wirtualne, ale popularne

Wbrew nazwie wirtualne biuro wcale nie jest wirtualne – ma swoją siedzibę i adres, zazwyczaj w prestiżowej lokalizacji, w której wynajem i zakup nieruchomości pochłaniają spore sumy pieniędzy. Dla kogo jest zatem wirtualne biuro? Dla tych, którzy stawiają na opłacalność i chcą zachować spore sumy w portfelu. Z tego typu ofert chętnie korzystają specjaliści i firmy z działu IT i wszyscy ci, którym zależy na zyskaniu zaufania i uznania w oczach klientów. W końcu trudno je zdobyć, zapraszając potencjalnego kontrahenta do własnego mieszkania.

Wirtualne biuro – dla kogo będzie najlepszym rozwiązaniem?

Wirtualne biuro to nie tylko rozwiązanie opłacalne pod względem finansowym. Ponieważ oferuje wiele innych korzyści, sprawdzi się dla osób, które:
  • dopiero rozpoczynają działalność na rynku, nie wiedzą, czy uda im się na nim utrzymać, i dysponują niewielkim budżetem,
  • zamierzają stworzyć oddział bądź filię swojej macierzystej firmy w innym mieście,
  • nie chcą podawać adresu domowego jako firmowego, za to chcą zachować balans między życiem zawodowym i prywatnym,
  • nie mogą zarejestrować firmy w wynajmowanym mieszkaniu ze względu na brak zgody właściciela,
  • poza domem są bardziej zmotywowane i mają więcej energii,
  • lubią kontakt z innymi ludźmi,
  • nie chcą płacić wyższego podatku od nieruchomości ze względu na wygospodarowanie jej części na przestrzeń firmową.

Z czego wynika opłacalność wirtualnego biura?

Zastanawiasz się nie tylko nad tym, czy wirtualne biuro jest dla Ciebie, ale także nad tym, z czego wynika jego opłacalność? Przede wszystkim z płatności za przestrzeń biurową tylko wtedy, gdy z niej realnie korzystasz – możesz wynająć biuro na kilka albo kilkanaście dni w  miesiącu lub wybrać dopasowany do swoich potrzeb abonament. Ponadto nie ponosisz kosztów związanych z tworzeniem dodatkowego etatu sekretarki – tę zatrudnia wirtualne biuro na własny koszt. Nie musisz też inwestować w wyposażenie biura – zarówno jeśli chodzi o meble, jak i urządzenia biurowe, jak kopiarka, drukarka, rzutnik czy ksero. To wszystko sprawia, że opłacalność wirtualnego biura jest nie do podważenia i to w wielu branżach. Szukasz wirtualnego biura w Warszawie lub Krakowie? Skorzystaj z oferty HUB Kolektyw w atrakcyjnej cenie i lokalizacji.

dla kogo wirtualne biuro, wirtualne biuro opłacalność


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb