Jak zmniejszyć koszty prowadzenia działalności?

Jesteś małym przedsiębiorcą lub freelancerem, który zastanawia się jak zmniejszyć koszty prowadzenia działalności? Przeraża Cię myśl o tym ile pieniędzy trzeba zainwestować żeby móc wygodnie pracować i profesjonalnie podejmować swoich kontrahentów? Wiemy jak skutecznie obniżyć koszty prowadzenia własnej działalności gospodarczej – dobrym pomysłem może być wynajem wirtualnego biura. Niezależnie od tego czy jesteś freelancerem, czy prezesem całkiem sporej firmy, otwierającej filię w innym mieście – e-biuro to doskonałe rozwiązanie, które zmniejsza ponoszone przez Ciebie koszty. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz na przykład zainwestować w dalszy rozwój – dla Ciebie to czysty zysk.

Własna działalność gospodarcza – koszty

Prowadzenie własnej firmy, nawet jednoosobowej, niesie ze sobą sporo opłat, które musisz uiścić. Są to między innymi koszty:
 • wynajęcia lokalu – w którym będziesz mógł przyjmować kontrahentów i który będzie adresem Twojej działalności, pamiętaj o tym, że im bardziej prestiżowy adres tym wyższa cena;
 • wyposażenia biura – potrzebujesz odpowiednich mebli oraz urządzeń do pracy;
 • mediów – nie zapominaj o opłatach za wodę, prąd, ogrzewanie, Internet itd.;
 • zatrudnienia pracowników – osoby sprzątającej, recepcjonisty itp.
Opłaty te mogą być bardzo uciążliwe szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają działalność, zajmują się freelancingiem lub chcą otworzyć filię firmy w innym mieście. Warto wiedzieć, że wszystkie te koszty można zminimalizować wybierając wirtualne biuro w Warszawie, lub wirtualne biuro w Krakowie. Wykupując usługę tego typu dostajesz w pakiecie:
 • dostęp do w pełni wyposażonego biura i sali konferencyjnej,
 • przestrzeń coworkingową,
 • profesjonalną recepcję,
 • obsługę korespondencji,
 • a także specjalistyczne wsparcie.

Prowadź firmę i oszczędzaj – zalety e-biura

Prowadzenie działalności gospodarczej to koszty. Faktu tego nie da się podważyć.  Chcesz profesjonalnie zaprezentować się przed potencjalnymi klientami? Spotkanie biznesowe we własnym mieszkaniu lub w zatłoczonej kawiarni nie jest najlepszym pomysłem, aby osiągnąć ten cel. Właśnie dla osób, które nie potrzebują biura na stałe i będą z niego korzystać sporadycznie powstały usługi, takie jak wynajem e-biura. Poznaj zalety takiego rozwiązania:
 • prestiżowy adres, który podnosi Twoją rangę w oczach kontrahenta – nie musisz ponosić kosztów wynajmu lokalu,
 • stały abonament, bez potrzeby opłacania rachunków – nie płacisz za zużytą energię,
 • dostęp do nowocześnie wyposażonego biura – nie ponosisz kosztów zakupu sprzętu i mebli,
 • sala konferencyjna do Twojej dyspozycji – podnosi Twój prestiż i jest wliczona w abonament.

Profesjonalne e-biuro

Jeśli szukasz wiarygodnego partnera, który pomoże Ci obniżyć koszty prowadzenia własnej działalności gospodarczej zapoznaj się z ofertą HUB Kolektyw. Nasze profesjonalne usługi obejmują nie tylko wynajem przestrzeni wirtualnego biura, ale również profesjonalną księgowość i pomoc z rejestracją spółki.

koszty prowadzenia działalności, prowadzenie działalności gospodarczej koszty, własna działalność gospodarcza koszty


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10