Blog startUP & MŚP

Jak zmienić adres firmowy w sp. z o.o?

Zakładając biznes istotną sprawą jest posiadanie siedziby. Jedną z możliwości to wirtualny adres dla firmy. Jeśli chcesz zmienić miejsce prowadzenia działalności wybierz wynajem adresu zamawiając wirtualny adres Warszawa Mokotów lub wirtualny adres dla firmy Kraków.

Czy spółka musi mieć adres?

Spółki handlowe muszą posiadać oznaczenie swojej siedziby, czyli miejsca gdzie dany podmiot prowadzi swój biznes. Posiadanie adresu w domu nie wpływa pozytywnie na wizerunek biznesu, dlatego aby zadbać o prestiż wybierz wynajem adresu w biurze wirtualnym.

Jeżeli ustawa lub oparty na niej statut nie stanowi inaczej to zgodnie z art. 41 KC, siedzibą osoby prawnej jest miejscowość, w której ma siedzibę jej organ zarządzający. Zanim wybierzesz swój adres do rejestracji firmy zapoznaj się z procedurą.

Siedziba spółki nie musi zawierać dokładnego adresu, wystarczy miejscowość gdzie będzie działać, np. Warszawa lub Kraków. Zatem adres dla spółki nie byłby wymagany gdyby nie art. 34 ust. 1 Ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, który wymaga dokładnego adresu spółki prawa handlowego. Aby zmienić adres dla danego podmiotu możesz wybrać wirtualne biuro Warszawa lub biuro wirtualne Kraków.

Jak zmienić adres spółki?

Sprawdź jak zmienić adres firmowy krok po kroku!

W pierwszej kolejności należy podjąć odpowiednią uchwałę przez organ stanowiący spółkę.

Drugim krokiem jest zgłoszenie zmiany do Krajowego Rejestru Sądowego- skorzystaj z  pomocy odpowiedniego formularza (KRS-Z3 w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz akcyjnej, KRS-Z1 w przypadku spółki jawnej, partnerskiej oraz komandytowej, KRS-Z2 w przypadku spółki komandytowo-akcyjnej).

Już dziś wszelkie formalności dokonasz poprzez Portal Rejestrów Sądowych – klikając w link: https://prs.ms.gov.pl/ Korzystając ze strony GOV możesz równie szybko podpisać umowę korzystając z ePUAP, o którym pisaliśmy tutaj.

Do prawidłowo wypełnionego wniosku o adres należy dołączyć uchwałę o zmianie adresu oraz nie zapomnij o dokonaniu opłaty łącznie 350 zł (250 zł to opłata za wpis, zaś 100 zł – za publikację zmian w Monitorze Sądowym i Gospodarczym).

Spółka, która zmienia adres, zobowiązana jest do aktualizacji we właściwym urzędzie skarbowym – w tym przypadku dokonasz to za pomocą formularza NIP-8. Skontaktuj się z wybranym biurem wirtualnym, aby dowiedzieć się kiedy najlepiej podpisać umowę na wirtualny adres Warszawa.

W przypadku zmian w ZUS powinny zostać automatycznie dokonane po zgłoszeniu do US lecz dla pewności należy je wprowadzić poprzez portal ZUS.

Jaki adres dla spółki jest najlepszy?

Wybierając adres dla firmy zwróć uwagę na lokalizację i możliwość odbierania i rejestrowania ważnych dla Ciebie przesyłek pocztowych. Coraz bardziej popularną opcją jest wynajem adresów dla firm właśnie w biurach wirtualnych! Zapoznaj się z ofertą HUB Kolektyw, które posiada 8-letnie doświadczenie na rynku.

adres firmy, adres firmy w Warszawie, oszczędność kosztów, wirtualne biuro, wirtualne biuro kraków, wirtualny adres, zdalne biuro


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb