Jak założyć wirtualne biuro? admin 30 lipca, 2020

Jak założyć wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to rozwiązanie, po które sięgają nie tylko osoby, zaczynające swoją przygodę w biznesie, ale i duże przedsiębiorstwa, szukające oszczędności. Adres dla firmy to coś więcej niż dane, które wpisuje się do rejestru. To również swoista wizytówka! Zapoznaj się z poniższym tekstem i przekonaj się, dlaczego wirtualny adres to rozwiązanie, cieszące się tak dużą popularnością. 

Czym jest wirtualne biuro?

Każda zarejestrowana działalność figurować musi pod jakimś konkretnym adresem – co do tego nie ma wątpliwości. Wirtualny adres jest zatem nowoczesną alternatywą dla osób, w przypadku których wynajęcie lokalu nie wchodzi na chwilę obecną w grę. Atrakcyjna lokalizacja znacznie wpływa na to, jak daną działalność postrzegają klienci. Bo kto by nie chciał współpracować z osobą, posiadającą wirtualne biuro w Warszawie, lub wirtualne biuro w Krakowie?

Jak działa wirtualne biuro? 

Wynajem adresu pod firmę nie stanowi w dzisiejszych czasach trudności. Wirtualne biura mają często jednak do zaoferowania dodatkowo usługi typowo administracyjne, którym warto poświęcić trochę uwagi. Oczywiście oferta zmienia się w zależności od firmy, zajmującej się tego typu działalnością. W ramach różnych pakietów:

  • odbierana, przechowywana będzie korespondencja przychodząca,
  • wszelkie połączenia telefoniczne będą profesjonalnie obsługiwane, 
  • można polegać na biurze serwisowym,
  • zdecydować można się na wynajem sal konferencyjnych w określonych dniach oraz godzinach.

Kto najczęściej korzysta z wirtualnych biur? 

Na wirtualne biuro oraz atrakcyjny, a przede wszystkim funkcjonalny adres dla firmy zdecydować może się praktycznie każdy, kto wyrazi taką chęć. W gronie osób najczęściej korzystających z tego typu usług znajdują się zazwyczaj:

  • freelancerzy – do pracy wystarczy im laptop i internet, a nie wynajęte biuro. Adres dla firmy jednoosobowej jest znacznie tańszy oraz mniej zobowiązujący, w takich sytuacjach wynajęcie biurka na godziny jest świetnym pomysłem.
  • rozpoczynające swoją działalność przedsiębiorstwa – na samym początku zakładania własnego biznesu liczy się każdy grosz, a duża powierzchnia pod wynajem generuje tylko niepotrzebne koszty. Na start z pewnością starcza wirtualne biuro, 
  • firmy, otwierające siedzibę w nowym mieście – prężny rozwój przedsiębiorstwa pozwala na zwiększenie swoich zasięgów na nowe miasta. Chcąc trafić do lokalnych klientów nie trzeba od razu wynajmować nowego lokalu, wystarczy atrakcyjny wirtualny adres lub biuro coworkingowe.

Jak założyć biuro wirtualne?

Współcześnie nie ma nic prostszego jak wynajem adresu pod firmę. Aby jednak to zrobić warto zapoznać się z dostępną na rynku szeroką i rozbudowaną ofertą. Na etapie poszukiwań należy zadać sobie podstawowe pytania, które z pewnością ułatwią wybór:

  • czy lokalizacja ma znaczenie dla mojego biznesu? Wirtualny adres firmy może znacząco wpłynąć na reputację danej działalności (niepodważalnie centrum Warszawy brzmi lepiej niż np. Wejherowo);    
  • czy potrzebne mi są dodatkowe usługi, a  jeżeli tak, to jakie? Wraz z rozwojem firmy jest to pytanie ciągle aktualne. To, że dzisiaj jakaś usługa wydaje się zbyteczna, nie oznacza, że tak będzie za rok, dwa. Zawsze wtedy warto mieć pole manewru; 
  • czy potrzebuję sali konferencyjnej? Czasami nie uniknie się spotkania ze swoimi klientami, czy też pracownikami. Warto może zatem zdecydować się na usługi firmy, która w pakiecie jest w stanie wynająć w pełni wyposażone miejsce spotkań?

Ile kosztuje korzystanie z wirtualnego biura? 

Wynajem adresu pod firmę wiąże się niezaprzeczalnie z dużo niższymi kosztami niż opłaty, które wynikają z wynajmu oraz utrzymania lokalu, a także wyposażenia go. Miesięczny koszt korzystania z wirtualnego biura zależy od rodzaju oferty oraz dodatkowych pakietów, na które można, ale jednak nie trzeba od razu się zdecydować. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z ofertami wirtualnych biur i wybrać miejsce, które spełnia nasze wszystkie wymagania.

Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie zarówno dla freelancerów, jak i firm, które przez większość czasu pracują zdalnie. Godne zaufania firmy proponują kilka pakietów, spośród których można wybrać ten, który będzie dostosowany do potrzeb. Korzystając z usług wirtualnych biur mamy możliwość nie tylko zarejestrowania firmy pod prestiżowym adresem, np. w Warszawie czy Krakowie, ale i skorzystania z usług administracyjnych czy księgowych. Wirtualne biura udostępniają także sale konferencyjne czy salki, w których można spotkać się z klientami lub pracownikami. Wirtualne biura i coworkingi są coraz bardziej popularne, co świadczy o tym, że to funkcjonalne rozwiązania. Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się sam!