Blog startUP & MŚP

Jak spotkać się z klientem nie mając biura

W dzisiejszych czasach do założenia firmy wystarczą genialny pomysł i własny komputer z internetem. Praca w domu to świetne rozwiązanie dla freelancerów i właścicieli startupów, jednak ma pewne wady – np. jak spotkać się z klientem bez biura?

Spotkanie w restauracji

Na szczęście nawet jeżeli nie masz biura możesz spotkać się z klientem w komfortowych warunkach – przeczytaj nasze porady aby dowiedzieć się, jak zorganizować profesjonalne spotkanie poza własną przestrzenią biurową.

Zmniejszenie lub całkowita rezygnacja z wynajmu przestrzeni biurowej przynosi spore oszczędności, a przecież wielu specjalistów (graficy, informatycy, prawnicy czy specjaliści od reklamy) może pracować zdalnie. Jednak brak biura przysparza pewne problemy, np. w przypadku spotkań biznesowych – w końcu jak umówić się z klientem, jeśli nie mam biura?

Pierwszym pomysłem, na który wpada większość freelancerów to umówienie spotkania “gdzieś na mieście”, najczęściej w restauracji lub kawiarni. Oczywiście takie rozwiązanie ma pewne zalety – można porozmawiać w przyjemnej atmosferze, napić się ulubionej kawy i lepiej poznać rozmówcę. Jednak wizja ściskania dwóch laptopów i sterty dokumentów na niewielkim kawiarnianym stoliku zdecydowanie nie pasuje do profesjonalnych spotkań biznesowych.

Spotkanie w centrum handlowym

Coraz częściej obserwujemy poważne osoby w biznesowych strojach, które sprawy zawodowe omawiają w galeriach handlowych. Na ten widok od razu męczy nas pytanie – co z poufnością informacji? Spotykając się w centrum handlowym musisz mieć świadomość, że w każdej chwili ktoś może podsłuchać rozmowę i poznać Wasze ustalenia.

Co prawda centra handlowe w całej Polsce organizują strefy pracy i nauki, w których można pracować, spokojnie porozmawiać czy umówić spotkanie z klientem bez biura. Jednak według nas ta opcja najlepiej pasuje do studentów, którzy chcą uczyć się w ciszy, z dala od zgiełku akademika. Dlatego centra i galerie handlowe zostawmy im, a spotkanie z klientem zorganizujmy w lepszym miejscu.

Spotkanie w domu

Kolejnym sposobem na to jak spotkać się z klientem bez biura jest zaproszenie kontrahenta do domu. Jeżeli mieszkasz sam, to wizja spotkania w domu nie jest taka zła, jednak mało który przedsiębiorca nie ma rodziny lub współlokatorów. Powiedzmy sobie szczerze – spotkanie biznesowe wśród dziecięcych zabawek, albo co gorsza głośnych rozmów współlokatorów, to nic dobrego. Poza tym wiele osób traktuje dom jako przestrzeń prywatną i nie chce zapraszać do niej właściwie nieznajomych osób. Dlatego przejdźmy do kolejnego pomysłu jak spotkać się z klientem, gdy nie posiadamy biura.

Spotkanie w sali konferencyjnej HUB Kolektyw

Nie mam biura, a muszę spotkać się z klientem – co powinienem zrobić? Odpowiedzią jest wynajem sali konferencyjnej, które posiada w swojej ofercie HUB Kolektyw. Wynajem sali spotkań na godziny w Warszawie, albo sali spotkań na godziny w Krakowie z kilku powodów:

  • płacisz tylko za zarezerwowany czas sali;
  • otrzymujesz w pełni wyposażoną salę – rzutnik, tablica, internet;
  • masz pewność, że nikt nie zakłóci i nie podsłucha Waszego spotkania;
  • utrzymujesz pełen profesjonalizm spotkań biznesowych;
  • serwis kawowy i woda w cenie sali.

Według nas spotkanie w wynajętej przestrzeni biurowej świadczy o Twoim profesjonalizmie i na pewno znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w decyzjach zakupowych klienta.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze pomysły, jak spotkać się z klientem bez biura pomogą Ci realizować współpracę i zawierać nowe kontakty biznesowe w profesjonalny sposób. Jeżeli mimo braku biura chcesz spotykać się z klientami w komfortowych warunkach, polecamy Twojej uwadze sale konferencyjne i wirtualne biura do wynajęcia HUB Kolektyw. Twój rozmówca na pewno doceni spotkanie w cichej i w pełni wyposażonej przestrzeni biurowej, jaką oferuje nasza firma. Sprawdź także nasze wirtualne biuro Warszawa oraz wirtualne biuro Kraków.

jak spotkać się z klientem bez biura, nie mam biura jak się spotkać z klientem


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb