Blog startUP & MŚP

Jak zacząć prowadzić własne szkolenia?

Chcesz spróbować swoich sił jako coach, wykładowca, szkoleniowiec i zastanawiasz się jak prowadzić własne szkolenia? Od kilku lat obserwujemy dynamiczny rozwój branży szkoleniowej w Polsce. Pracodawcy chętnie wysyłają pracowników na specjalistyczne kursy i szkolenia, które później przekładają się na sukces całej firmy.

Wiedza – od tego wszystko się zaczyna

Z usług firm szkoleniowych równie często korzystają osoby prywatne i studenci, którzy dbają o ciągły wzrost kompetencji. Zatem rozpoczęcie działalności w branży szkoleniowej to świetny pomysł na biznes, ale jak prowadzić szkolenia? Będąc specjalistą w swojej dziedzinie możesz zacząć prowadzić własne kursy i szkolenia, a dzięki naszym poradom dowiesz się jak i od czego rozpocząć taką działalność.

Masz wysokie kwalifikacje, długie doświadczenie i ogromną wiedzę specjalistyczną? W takim razie jesteś specjalistą, który może zacząć prowadzić szkolenia ze swojej branży. Oczywiście do rozpoczęcia własnych szkoleń potrzebujesz jeszcze odwagi i chęci działania (skoro tu jesteś, to na pewno posiadasz obie cechy).

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, to proponujemy Ci sprawdzone 3 kroki do rozpoczęcia własnej działalności szkoleniowej.

  1. Na początku zastanów się nad konkretną specjalizacją – przemyśl w czym jesteś najlepszy i dlaczego inni powinni uczyć się od Ciebie. Przygotuj program 2-3 szkoleń, od których zaczniesz swoją działalność.
  2. Zastanów się nad tym, do kogo będą zaadresowane Twoje szkolenia. Możesz prowadzić kursy i warsztaty dla studentów, korporacji, innych firm szkoleniowych, osób prywatnych, konkretnych grup zawodowych lub społecznych. Znajdź swoją grupę docelową i zacznij reklamować swoje pierwsze, darmowe szkolenia.
  3. Zweryfikuj zapotrzebowanie na rynku. Wybierz się na kilka szkoleń i sprawdź co proponuje konkurencja – jak wygląda ich program, jakie są ceny i usługi dodatkowe. Spróbuj znaleźć coś co wyróżni Cię spośród innych firm szkoleniowych.

Kroki 1, 2 i 3 masz już za sobą? Świetnie! W takim razie pora pomyśleć nad kosztami, które wiążą się z prowadzeniem własnych szkoleń.

Ile kosztuje prowadzenie szkoleń?

Każda działalność gospodarcza (w tym firma szkoleniowa) generuje pewne koszty, o których musimy pamiętać przy tworzeniu biznesplanu. Właśnie dlatego prowadzenie szkoleń należy rozpocząć od dokładnej kalkulacji wydatków, do których zaliczymy m.in.:

  • opłaty urzędowe,
  • usługi księgowe,
  • reklamę,
  • stronę internetową,
  • materiały edukacyjne dla szkoleniowców i uczestników warsztatów,
  • urządzenia multimedialne (mikrofon, kamera, rzutnik, laptop, drukarka),
  • rachunki za telefon i internet,
  • książki i czasopisma branżowe,
  • transport na szkolenia,
  • czynsz.

Zdecydowanie najbardziej kosztowny ze wszystkich powyższych opłat jest czynsz. Koszty wynajmu biura mogą skutecznie zniechęcić do prowadzenia szkoleń, na szczęście nie jest to konieczny wydatek. Dzisiejszy rynek oferuje wiele sposobów na prowadzenie szkoleń bez własnej powierzchni biurowej, np. w wynajętych salach konferencyjnych w Krakowie, czy wynajętych na godziny salach spotkań w Warszawie. Brzmi interesująco, prawda?

W jakich miejscach można prowadzić szkolenia?

Tak naprawdę miejsc gdzie możemy poprowadzić szkolenia jest mnóstwo. Możemy np. wynająć salę konferencyjną w hotelu, biurowcu, szkole lub pobliskim uniwersytecie. Ponadto w wielu miastach funkcjonują wirtualne biura HUB Kolektyw, w których znajdziesz w pełni wyposażone sale szkoleniowe. Wynajem sali za pośrednictwem wirtualnego biura w Warszawie, albo wirtualnego biura w Krakowie ma wiele zalet. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz liczyć na:

  • komfortowe i klimatyzowane sale,
  • pełne i innowacyjne wyposażenie, które obejmuje m.in. flipcharty, tablice, rzutniki, mikrofony, głośniki, itp.,
  • przyjazny klimat  – jasne i przestronne sale stwarzają warunki sprzyjające nauce,
  • komfortowe warunki pracy – sale są wyciszone, a w pobliżu nie kręcą się studenci i goście hotelowi,
  • kompleksową obsługę – od wsparcia technicznego, aż po kawę i herbatę dla uczestników szkolenia.

Poza tym wirtualne biura oferują wynajem biurka na godziny, dlatego nie zastanawiaj się dłużej jak i gdzie prowadzić szkolenia. Jeżeli posiadasz wiedzę, ochotę i odwagę, to rozpocznij własne szkolenia w wirtualnym biurze i zarabiaj na swojej pasji.


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb