Blog startUP & MŚP

Coworking, czyli 8 rzeczy, które musisz wiedzieć!

Coworking, czyli 8 rzeczy, które musisz wiedzieć!

Coworking robi się w ostatnich czasach coraz bardziej popularną formą pracy. Jest tańszy, przyjemniejszy, sprzyja rozszerzaniu kontaktów i pracy twórczej. Na czym polega coworking, skąd się właściwie wziął i czy to rozwiązanie dobre dla wszystkich? Poznaj 8 rzeczy, które absolutnie musisz wiedzieć na temat coworkingu!

1. Na czym polega coworking?

Coworking to koncepcja współpracy polegająca na wynajmowaniu pojedynczego biurka lub niewielkiej przestrzeni biurowej potrzebnej do codziennej pracy. Pierwotnie idea stanowiła odpowiedź na potrzeby freelancerów, którzy pracowali w domach lub kawiarniach i restauracjach. Z biegiem czasu ta forma pracy stała się jednak atrakcyjna też dla małych i średnich firm, które podobnie jak przedstawiciele wolnych zawodów, szukali przyjaznego stanowiska pracy.

2. Od czego się zaczęło?

Sama idea zrodziła się w 2005 roku w San Francisco, jednak w Polsce coworking stał się, lub raczej zaczął stawać się, popularny dopiero w 2012 roku. Rozwiązanie to jest funkcjonalne, pomaga oszczędzać pieniądze i przy okazji poznawać nowych ludzi – nic dziwnego więc, że ilość coworków w polskich miastach rośnie z roku na rok.

3. To miejsce idealne dla freelancerów

Coworking jest doskonałą alternatywą dla wszystkich tych, którzy dotychczas skazani byli na mało efektywną pracę w domu lub w zatłoczonej kawiarni. Wynajem przestrzeni biurowej pozwala na proste oddzielenie sfery prywatnej od zawodowej, lepszą organizację czasu oraz dostęp do profesjonalnego miejsca spotkań z klientami. Z coworkingów często korzystają m.in.: copywriterzy, graficy, programiści, fotografowie, osoby prowadzące własną działalność – jednym słowem wszyscy ci, którym do pracy wystarcza biurko i dostęp do Internetu.

4. Coworking to także rozwiązanie dla firm

W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie, oferty coworków wciąż się poszerzają, proponując rozwiązania idealne także dla małych i średnich firm. Małe, zamykane na klucz biuro z 3,4 lub nawet 10 stanowiskami to ogromna oszczędność i wygoda. Nie trzeba bowiem wynajmować lokalu, kupować wyposażenia ani sprzętu. Korzystając z usług biur coworkingowych płacisz raz na miesiąc i dostajesz w pakiecie wszystko to, a także dużo więcej.

5. Co może zawierać oferta biur coworkingowych?

Wysokiej jakości, godne polecania biura coworkingowe zapewniają swoim klientom m.in.:
  • wygodne miejsce pracy,
  • zamykaną szafkę,
  • adres do korespondencji,
  • dostęp do wszelkich urządzeń biurowych,
  • bezprzewodowy Internet,
  • dostęp do wyposażonej kuchni,
  • nielimitowaną kawę i herbatę,
  • możliwość korzystania z sal konferencyjnych.

6. Zalety coworkingu

Dzięki specjalnie stworzonej przestrzeni nie musisz już pracować w głośnych kawiarniach czy restauracjach – oczywiście jeśli nie masz na to ochoty. Profesjonalne biura coworkingowe oferują elastyczne pakiety, dzięki którym z łatwością wybierzesz dokładnie to, czego potrzebujesz. Ta forma pracy to także doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi z różnych branży!

7. Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od tego, jaki pakiet wybierzemy. Cena za wynajem pokoju z 10 stanowiskami i dostępem do sali konferencyjnej będzie oczywiście dużo wyższa niż wynajem jednego biurka na 12 dni w miesiącu, nadal jednak koszty związane z miesięcznym utrzymaniem biura czy jego obsługi będą nieporównywalnie wyższe. Dużą zaletą jest fakt, że oferta coworków jest elastyczna na tyle, by dopasować pakiet do indywidualnych potrzeb. To Ty decydujesz, czy chcesz mieć nielimitowany dostęp do biurka, czy wystarczy Ci miejsce do pracy tylko we wtorki i środy. Wysokość opłat uzależniona jest od indywidualnej oferty danego biura i wielkości wybranego pakietu. Przykładowo: w HUB Kolektyw za biurko na jeden dzień zapłacimy 30 pln, a za pełen, nielimitowany dostęp 450 pln/msc. To się opłaca!

8. Czy do dla mnie?

Wiele firm coworkingowych, m.in. HUB Kolektyw, oferuje dzień próbny za darmo. To doskonały sposób, żeby sprawdzić miejsce i własne oczekiwania. Zastanawiasz się, czy spróbować coworkingu? Sprawdź ofertę HUB Kolektyw w warszawskim lub krakowskim oddziale firmy i przekonaj się sam!

biura coworkingowe, coworking, coworking Kraków, coworking w Polsce, coworking warszawa, zalety coworkingu


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb