Blog startUP & MŚP

Zielony pokój

Jak znaleźć odpowiednie biuro coworkingowe?

Odpowiednia przestrzeń do pracy to przepis na sukces, szczególnie dla freelancerów. Jeśli masz dosyć zatłoczonych i głośnych kawiarni, spróbuj coworkingu! Z dnia na dzień staje się on coraz bardziej popularny, dlatego powstaje też więcej miejsc tego typu. Jak znaleźć odpowiednie dla siebie biuro coworkingowe i nie wpaść w pułapkę? Podpowiadamy.

Na czym polega coworking?

Sama idea coworkingu zrodziła się na początku XXI wieku w Stanach, do Polski dotarła stosunkowo niedawno, jednak od samego początku zyskała wielu zwolenników. Biura coworkingowe, czyli wspólna przestrzeń do pracy, cieszą się popularnością wśród ludzi z różnych branży.

Coworking – dla kogo?

Powody kierujące wyborem coworku jako miejsca pracy są różne – jedni szukają spokoju i ciszy, których nie znajdą w domu lub kawiarni, inni inspiracji, motywacji, wsparcia czy kontaktu z ludźmi. Coworking doskonale sprawdzi się zarówno dla osób, które pracują 2 godziny w tygodniu, jak i tych, które w miesiąc wyrabiają więcej niż etat. Elastyczna oferta godnych polecenia biur coworkingowych to abonamenty, które można dostosować do indywidualnych potrzeb czy charakteru prowadzonej działalności. Z usługi coworkingu korzystają m.in.:
 • freelancerzy,
 • startupy,
 • małe i średnie firmy.

Dopasuj abonament do swoich potrzeb

Szukając coworku dla siebie, sprawdź biura pod względem elastyczności abonamentu miesięcznego. Większość miejsc proponuje różne warianty cenowe, w zależności od tego, jak często potrzebować będziemy biurka. Oczywiście – im większy pakiet, tym więcej dodatkowych profitów (np. w postaci wyższego limitu godzin bezpłatnego dostępu do sali konferencyjnej).

Ile to kosztuje wynajem biurka?

Ceny abonamentów różnią się w zależności od lokalizacji, rozpoznawalności firmy coworkingowej czy zakresu usług. Biurko z nielimitowanym dostępem możesz wynająć już za 450 złotych miesięcznie! To zdecydowanie mniejszy koszt niż wynajęcie lokalu i wyposażenie go. Coworki oferują ergonomiczne miejsce pracy, dostęp do urządzeń biurowych i wiele innych udogodnień.

Co oferują biura coworkingowe?

Sprawdź, co wchodzi w zakres wykupionego przez Ciebie pakietu. Dobre coworki oprócz biurka oferują też szereg innych udogodnień w postaci np.:
 • obsługi recepcji,
 • adresu do korespondencji,
 • bezprzewodowego Internetu,
 • zamykanej, prywatnej szafki,
 • dostępu do w pełni wyposażonej kuchni,
 • darmową kawę i herbatę,
a także zniżki na korzystanie z wynajmu innych pomieszczeń, takich jak sale konferencyjne czy sale spotkań.

Postaw na profesjonalne biuro

Nie bez znaczenia jest również przejrzysta umowa i okres wypowiedzenia. Wybierając nowe miejsce pracy dla siebie sprawdź, czy nie zwiążesz się umową na najbliższe pół roku! Najlepiej wybrać coworki, które pozwolą na swobodę i mobilność w prowadzeniu działalności.

Skorzystaj z dnia próbnego!

Godne polecenia miejsca oferują bezpłatny dzień próbny. To doskonały sposób na sprawdzenie, czy dane biuro coworkingowe spełni nasze oczekiwania również w praktyce.

Na co zwrócić uwagę?

Dobre biuro, czyli jakie? Przede wszystkim takie, które spełnia indywidualne oczekiwania każdego klienta. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
 • lokalizacja – biuro w atrakcyjnej dzielnicy, dobrze skomunikowanej z centrum, pozwala na szybkie załatwienie wielu formalności związanych z prowadzoną działalnością.
 • wyposażenie – sprawdź, co dokładnie oferuje dany cowork i wybierz ten, który gwarantuje dostęp do wszystkich niezbędnych w pracy sprzętów – drukarki, skanera, faksu itp.
 • elastyczność oferty – prowadzenie działalności często bywa dynamiczne. Dobre biura coworkingowe umożliwiają zwiększenie lub zmniejszenie abonamentu w trakcie trwania umowy, tak by maksymalnie dopasować się do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wybierając miejsce pracy z elastyczną ofertą nie przepłacasz!
 • przejrzysta umowa
Szukasz dobrego biura coworkingowego dla siebie lub swojej firmy? Sprawdź ofertę krakowskiego lub warszawskiego oddziału HUB Kolektyw. Gwarantujemy kompleksowo wyposażone stanowiska pracy, profesjonalną obsługę recepcji i przejrzystą umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Przekonaj się sam!

biuro do wynajęcia, coworking warszawa, przestrzeń pracy, wirtualne biuro, wirtualne biuro kraków, zdalne biuro


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb