Adres dla firmy dotyczy zarówno nowo powstających podmiotów, jak i tych, które się likwidują!
Likwidacja spółki- jak zacząć
Różne okoliczności wpływają na rozpoczęcie procesu likwidacji spółki. W przypadku dobrowolnej likwidacji spółki z o.o. istotną sprawą jest podjęcie uchwały wspólników o rozwiązaniu spółki. Uchwała taka powinna zostać stworzona w formie aktu notarialnego. Jest pewien wyjątek, a dokładniej, gdy umowa spółki została zawarta przy wykorzystaniu wzorca umowy. W tej sytuacji rozwiązanie spółki z o.o. powoduje także uchwała podpisana przez wszystkich wspólników kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Likwidacja spółki- jaki adres wskazać?
Jeśli spółka jest w fazie likwidacji, nadal potrzebuje adresu do doręczeń ważnych przesyłek. Zgodnie z obowiązującą procedurą, konieczne jest wskazanie adresu w KRS również na czas likwidacji. To zrozumiałe, że w takiej sytuacji chcesz zminimalizować koszty i obniżyć do minimum wydatki podmiotu w likwidacji.
Mam już adres w biurze wirtualnym- czy mam ją wypowiedzieć?
Jeśli już posiadasz adres firmowy w biurze wirtualnym, należy poinformować obsługę takiego biura o aktualnej zmianie prawnej. Niektórzy wychodzą z założenia, że w trakcie likwidacji należy wypowiedzieć umowę z takim biurem, ale nadal można posługiwać się adresem. Jest to błędne przekonanie, ponieważ podmiot w likwidacji również potrzebuje adresu.
Może jednak jesteś w sytuacji, gdzie wynajmujesz przestrzeń do pracy w dużym biurowcu, a na czas likwidacji już nie potrzebujesz biura stacjonarnego. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest wybór wirtualny adres dla firmy Kraków lub wirtualne biura Warszawa Mokotów. Sekretariat biura zajmie się rejestrowaniem ewentualnych przesyłek, a Ty dopełnisz pełnych obowiązków prawnych jako reprezentant spółki likwidowanej.
Skontaktuj się z biurem HUB Kolektyw, aby wybrać wynajem wirtualny adres Warszawa lub wirtualny adres Kraków.