Blog startUP & MŚP

Dlaczego warto skorzystać z coworkingu?

Zastanawiasz się, na czym polega coworking i dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie? Czy dla każdego coworking będzie dobrym wyborem? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Czym jest coworking?

Coworking (ang. co-working) to idea pracy w wynajmowanej powierzchni biurowej – wspólnej dla osób z różnych branży. Cowork może wyglądać różnie – posiadać open space do relaksu, sale konferencyjne, pokoje przeznaczone do pracy w ciszy, czy przestrzenie wspólne. Wiele firm coworkingowych oferuje atrakcyjne pakiety abonamentowe, a nawet wynajęcie biurka na godziny, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ofertę do swoich potrzeb.

Zachowanie równowagi

Dlaczego warto korzystać z coworkingu? M.in. po to, by zachować równowagę, tzw. work-life balance. Rozróżnienie pomiędzy pracą a życiem poza pracą może być szczególnie trudne dla osób, które pracują zdalnie lub jako freelancerzy. Określenie czasu na pracę i czasu na życie pozwala na zachowanie równowagi –  ułatwia to korzystanie z przestrzeni biurowych na wynajem. Korzystanie z coworku to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą lub nie potrafią efektywnie pracować z domu.

Korzystanie z porad ekspertów

Coworking to zresztą nie tylko miejsce to pracy nad swoim projektem – to także okazja do czerpania inspiracji od ekspertów z branży i wzięciu udziału w warsztatach. Kontakt ze specjalistami z wielu dziedzin ułatwia start osobom, które stawiają pierwsze kroki w swoim biznesie.

Kreatywne otoczenie

Otoczenie, w którym pracujemy nie jest bez znaczenia. Biura coworkingowe to przestrzeń zaprojektowana w sposób sprzyjający efektywnej i kreatywnej pracy. Odpowiedni dobór kolorów, oświetlenia, a także możliwość korzystania ze sprzętu biurowego czy pomieszczeń do relaksu to tylko niektóre z elementów, wpływających na efektywność pracy w wielu branżach. Motywująco działa też obecność innych osób, która pobudza do działania i pozwala na czerpanie inspiracji.

Networking

Nic tak nie łączy jak wspólne miejsce pracy. Biuro coworkingowe to przestrzeń, w której stykają się ze sobą różne światy – przedstawiciele wielu dziedzin i zawodów spotykają się, rozwija się sieć kontaktów. To działa stymulująco i inspirująco. Kto wie, może praca w tym samym coworku pozwoli na stworzenie nowego, interdyscyplinarnego projektu?

Pokazanie się światu

Nie siedź w domu! Coworking umożliwi Ci pokazanie swojego projektu światu – wiele coworków oferuje możliwość uczestnictwa w wartszatach czy konferencjach członkom biura. To nie tylko okazja do nawiązania ważnych biznesowych relacji, ale także do zainspirowania się działaniami innych i nauczenia się nowych rzeczy. 

Podsumowanie

W HUB Kolektyw, chcemy pokazać, że Coworking to nie tylko miejsce, w którym pracuje się wygodniej niż w kawiarni. To przestrzeń do pracy, która pozwala na utrzymanie równowagi work-life balance, która nie jest bez znaczenia w kontekście efektywnej i kreatywnej pracy, a także relaksu po pracy. Biura coworkingowe w Warszawie i Krakowie zapewniają możliwość wykonywania obowiązków zawodowych w miejscu do tego przeznaczonym z zachowaniem sprzyjających warunków pracy. Wiele osób decyduje się na pracę w coworkingu zamiast w domu właśnie z tego powodu – w biurze często łatwiej jest się skupić i nie zabiera się pracy do domu. Praca w coworkingu pozwala także na nawiązanie nowych znajomości, zarówno prywatnych, jak i tych istotnych biznesowo, korzystanie ze szkoleń i czerpanie inspiracji od współpracowników. 

Część wynajmujących biurka w coworkach decyduje się na kompleksową obsługę – wirtualne biura umożliwiają rejestrację firmy, zapewniając znany i prestiżowy adres, oferują obsługę poczty czy dostęp do sal spotkań z klientami. Przekonaj się, że warto wybrać coworking, decydując się na wirtualne biuro w Warszawie lub wirtualne biuro w Krakowie.


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb