Blog startUP & MŚP

Czy Wirtualna Asystentka stworzy stronę www lub e-commers?

Sprawdź dlaczego istotne jest posiadanie strony internetowej.

Obecnie strona internetowa to podstawa działania w sieci. Zwiększa rozpoznawalność oraz wiarygodność marki. Można na niej umieszczać  informacje o sobie, swoich usługach, zaprezentować realizacje swoich usług czy pokazać referencje od klientów. Wirtualna asystentka skoordynuje cały proces tworzenia strony, na który składa się nie tylko przygotowanie szkieletu strony, ale także wybór odpowiedniego dostawcy i dalszy nadzór nad realizacją.

Jaką domenę wybrać?

Pierwszym krokiem przy tworzeniu strony internetowej jest oczywiście wybór domeny – czyli nazwy oraz hostingu – miejsca w siedzi. Warto wiedzieć, że każda domena posiada rozszerzenie.

W Polsce najpopularniejszym rozszerzeniem jest .pl. Właśnie to rozszerzenie najlepiej wybrać w przypadku kiedy nasz odbiorca jest jedynie polskojęzyczny. W przypadku działań o charakterze globalnym lepiej użyć rozszerzenia .com.

Dobra domena powinna być krótka, zwięzła oraz powinna ściśle oddawać charakter prowadzonej działalności. WA sprawdzi również w wyszukiwarce domen, czy ta, która nas interesuje, jest wolna. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania, które pomoże nam taką stronę stworzyć. Jest to np. WordPress.

Na rynku istnieją wersje bezłpatne, pozwalające na nieograniczone użycie dostępnych dla tego systemu motywów i wtyczek. Dalszym krokiem jest oczywiście konfiguracja zainstalowanego oprogramowania.

Następnie należy ustalić co będzie widoczne na naszej stronie – wpisy, czy strony. Podstawowa różnica pomiędzy nimi to ich przeznaczenie. Wpisy są przeznaczone na posty blogowe i dynamiczne treści. Posiadają one datę publikacji i autora. Natomiast strony mają charakter statyczny i są stosowane do publikacji informacji o firmie czy osobie , produktach, informacji kontaktowych czy zdjęć.

Warto pamiętać również o SSL, czyli protokole służącym do zabezpieczania komunikacji odbywającej się w Internecie. Strony korzystające z tego protokołu posiadają tzw. certyfikat SSL poświadczający wiarygodność danej domeny. Jest on szczególnie istotny w przypadku witryn, które gromadzą i wykorzystują dane użytkowników, np. login i hasło przy logowaniu. Protokół ten sprawia, że przesyłanie danych użytkowników jest zaszyfrowane, tzn niemożliwe do odczytania dla cyberprzestępców.

Ile trwa tworzenie stron?

Proces tworzenia strony należy do pracochłonnych i skrupulatnych zadań, dlatego zleć to zadanie już dziś Wirtualnej Asystence i ciesz się śledzeniem samych postępów!

Asystent zdalny zadba również o późniejsze wpisy i treści publikowane na stronie, a także pozwoli Ci odetchnąć od natłoku pracy, przejmując jej część na siebie.

asystent wirtualny, biuro wirtualne, wirtualna asystenkta, zdalna pomoc


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb