Blog startUP & MŚP

Biuro wirtualne a Urząd Skarbowy- jak to wygląda w praktyce?

Rejestracja firmy w biurze wirtualnym, może otwierać szereg pytań dotyczących wymagań urzędowych. Wiele niesprawdzonych opinii doprowadziło do wniosków, że biura wirtualne mogą wspierać nieuczciwych przedsiębiorców.

Biorąc pod uwagę aktualne procedury zawierania umów z takim biurem, jest to nieprawdą. Każda firma działająca w tej branży obowiązana jest przestrzegać przepisów, zapewniając jak największe starania, aby przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy. Dokładna weryfikacja podmiotu to tylko jedna z tych wytycznych, jakie biura wirtualne muszą przestrzegać.

Czy zarejestrowanie swojego biznesu w biurze wirtualnym ma znaczenie dla rejestracji do VAT?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bez problemu można zarejestrować swoją firmę w biurze wirtualnym, a Urząd Skarbowy nie powinien mieć zastrzeżeń co do VAT. Niekiedy z braku wiedzy o działalności tego typu biur, urzędnicy mają pewne pytania, kierując je do obsługi biura.
Działając 8 lat na rynku, z takimi sytuacjami spotkaliśmy się bardzo rzadko. Biuro wirtualne, z którym zaczniesz współpracować z pewnością pomoże w tego typy sytuacjach, aby Twoja firma mogła cieszyć się usługą adresu firmowego.

Jakie biuro wirtualne korzystnie pływa na wizerunek w świetle Urzędów ?

Profesjonalne biuro wirtualne posiada dostęp do miejsc pracy oraz spotkań z kontrahentami. Wybierając taką usługę możesz w każdej chwili zarezerwować swoją przestrzeń.

Decydując się na biuro wirtualne, warto zwrócić uwagę na lokalizację oraz opinie. Do jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy należy Mokotów. To najczęściej wybierana część stolicy, gwarantująca profesjonalny wizerunek. Jeśli biuro wirtualne w ofercie posiada salę konferencyjną, z pewnością Twoja firma będzie mogła korzystać z pełni wyposażonej przestrzeni wraz z obsługą recepcji. Niewątpliwie taki wybór zapewnia wiarygodny wizerunek Twojej firmie. Codzienny odbiór korespondencji oraz otrzymywanie powiadomień to duże ułatwienie dla przedsiębiorcy.

Czy usługę biura wirtualnego mogę wliczyć  w koszty firmy?

Usługę na świadczenie usługi biura wirtualnego jak najbardziej można wliczyć w koszty prowadzenia firmy. Wybierając system płatności miesięczny, półroczny lub roczny sam decydujesz jaka forma rozliczenia jest dla Ciebie najbardziej korzystna. W każdej chwili można zmienić rozliczenie, np. przechodząc z usługi miesięcznej na półroczną.

Korzystając z biura wirtualnego HUB Kolektyw, otrzymujesz elastyczne możliwości współpracy w dwóch miastach: Warszawie i Krakowie Podgórze.

adres firmy w Warszawie, biuro do wynajęcia, coworking, urząd skrabowy, wirtualne biuro, wirtualny adres


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb