Blog startUP & MŚP

5 cech dobrej księgowości

Wybór odpowiedniej księgowości to pierwszy krok do sprawnego funkcjonowania biznesu. Być może jesteś na etapie zakładania firmy i właśnie szukasz wsparcia w tym zakresie, przekonaj się jakie cechy powinna posiadać osoba zajmująca się finansami Twojego biznesu.

1. Terminowość

W pierwszej kolejności terminowość. Zakładając firmę kluczowa jest odpowiednia organizacja czasem i zadaniami. Szukając osoby do prowadzenia biznesu, upewnij się czy zwraca uwagę na terminy. W przypadku ważnych dokumentów urzędowych, wystarczy tylko jeden dzień opóźnienia, za które możesz zapłacić! Księgowość to również pilnowanie oraz regulowanie wszelkich zobowiązań finansowych wobec innych firm, a także instytucji oraz prowadzenia odpowiedniej ewidencji rozliczeń podatkowych i finansowych.

2. Dyspozycyjność

Stały kontakt z księgowością ułatwia rozwianie wszelkich wątpliwości w kwestiach prowadzenia firmy. Przed wyborem biura rachunkowego upewnij się czy takie biuro sprawnie odpowiada na maile, telefony oraz wszystkie nurtujące pytania. Jeżeli już w pierwszym kontakcie zapala Ci się czerwona lampka, rozważ czy ta współpraca będzie odpowiednia dla Twojej firmy. Profesjonalne biuro rachunkowe dba o dobrą komunikację z klientem, zapewniając tym samym zaufanie i komfort współpracy.

3. Znajomość zmian w prawie

Jako przedsiębiorca warto śledzić zmiany w prawie na bieżąco. Zrozumiałe jest, że nie zawsze masz czas na odświeżanie nowości podatkowych oraz typowo księgowych tematów, dlatego w tym miejscu świetnie sprawdzi się Twoja księgowość. Szukając biura rachunkowego dla prowadzej działalności, fundacji czy spółki, sprawdzaj czy osoby wykonujące tego rodzaju usługi odświeżają regulacje prawne.

4. Doświadczenie i wiedza

W każdej branży nie tylko wiedza się liczy, ale przede wszystkim wieloletnia praktyka. Jeśli dopiero zaczynasz prowadzić firmę, wybierz doświadczoną osobę do prowadzenia księgowości. Możesz zapytać jakie kursy i szkolenia potwierdzają kwalifikacje wybranej osoby, a przede wszystkim od jak dawna pracuje w tym zawodzie. Prowadzenie biznesu to nie lada wyzwanie, szczególnie w czasach szybkich transoformacji.

5. Dbałość o rozliczenia skarbowe klienta

Przedsiębiorca każdego miesiąca powinien pamiętać o rozliczeniu oraz formalnościach związanych z Urzędem Skarbowym oraz innymi podmiotami. Na pomoc przyjdzie profejsonalna księgowość, dbająca o ten aspekt. Zanim podpiszesz umowę o usługę księgową, dowiedz się czy Twoja przyszła księgowa lub księgowy zwraca szczgólną uwagę na ten punkt.

Pamiętaj, że księgowa/ księgowy to nie doradca podatkowy

Prowadzenie księgowości to odpowiedzialne zadanie, a jakość świadczonych usług szeroko wpływa na funkcjonowanie Twojej firmy. Warto pamiętać, że osoba, która zajmuje się finansowymi sprawami Twojego biznesu, nie musi posiadać wiedzy z zakresu podatków, zatem nie możemy spodziewać się opinii dotyczącej wyboru opodatkowania przyszłej firmy. Aby zostać doradcą podatkowym należy posiadać odpowiednie uprawnienia, które są oddzielną dziedziną z innym zakresem obowiązków. Dla sprawnego funkcjonowania firmy warto zatrudnić zarówno osobę od księgowości, jak i doradztwa podatkowego.

Jeśli nadal szukasz swojego biura rachunkowego, zapoznaj się z naszą usługą. Oferujemy szeroki zakres usług księgowych oraz kadrowo-płacowych dostosowany do dynamicznych zmian w przepisach dotyczących rozliczeń działalności gospodarczej i spółek.

adres firmy w Warszawie, biuro do wynajęcia, księgowość, oszczędność kosztów, wirtualne biuro, wirtualne biuro kraków, zdalne biuro


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb