Blog startUP & MŚP

12 narzędzi ułatwiających prowadzenie firmy

Prowadząc biznes zarządzanie zadaniami potrafi być sporym wyzwaniem. Programy i aplikacje do organizacji sprawdzają się świetnie, gdy nie panujesz już nad projektami, które toczą się w Twojej firmie lub chcesz mieć wszystkie informacje na temat swoich projektów w jedynym miejscu.

Dzisiejszy rynek proponuje nam wiele rozwiązań i narzędzi, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Poniższe zestawienie przedstawia najlepsze programy do zarządzania realizacją projektów.

Do księgowości

InFakt – narzędzie do wystawiania faktur, które jest bardzo intuicyjne, ma przyjemną grafikę i szybkość. Umożliwia przygotowanie wiadomości którą bezpośrednio otrzymuje klient razem z fakturą. Istnieje możliwość współpracy z księgowym lub samodzielne rozliczanie firmy za pomocą sytemu dostępnego w aplikacji. Jeśli dopiero rozpoczynasz poszukiwania odpowiedniego biura rachunkowego, możesz wykorzystać usługi księgowe Warszawa.

Zadaniowe

Slack – ułatwia komunikację między różnymi zespołami. Umożliwia dyskutować i wymieniać się plikami. Narzędzie pozwala również na współpracę między zespołami w różnych firmach (Slack Connect), posiada wbudowaną funkcję automatyzowania rutynowych zadań oraz integracje z wieloma innymi aplikacjami dla przedsiębiorców (m.in. Gmail, Zoom, Dropbox, Twitter, Trello).

Zoom – narzędzie do wideokonferencji którego najpopularniejszą funkcją są darmowe rozmowy 45-minutowe dla maksymalnie 100 osób oraz nieograniczone rozmowy pomiędzy dwiema osobami. Pozwala na korzystanie w przeglądarce, jak i w postaci samodzielnej aplikacji biznesowej, które jest intuicyjne i łatwe w użyciu. Pozwala na kreowanie nowych pokoi w trakcie spotkania, swobodne przechodzenie miedzy pokojami, zdalne przenoszenie uczestników, etc. Być może szukasz odpowiedniej sali konferencyjnej do spotkań online. Korzystając z usługi wirtualne biuro Warszawa, w pakiecie masz dostęp do profesjonalnej sali.

Trello zyskało sporą popularność dzięki swojemu prostemu i intuicyjnemu designowi. Aplikacja składa się z tablic, kart i list, dzięki którym firmy mogą zarządzać projektami i organizować zadania. Trello ułatwia automatyzację pracy, kontrolowanie terminów i monitorowanie postępów. Umożliwia też przypisywanie zadań członkom zespołu. Narzędzie jest zintegrowane z aplikacjami takimi jak Slack, Dropbox, Google Drive czy Evernote.

Asana pozwala na zorganizowanie pracy całego zespołu w jednej przestrzeni, planowanie zadań i zarządzanie nimi. Dzięki aplikacji można przypisywać zadania poszczególnym członkom zespołu, ustalać priorytety i terminy wykonania. Aplikacja posiada takie opcje jak: wizualizacja postępów na osi czasu czy definiowanie poszczególnych etapów pracy na tablicach. Umożliwia automatyzację rutynowych zadań oraz ułatwia pracę dzięki integracji z przydatnymi narzędziami dla biznesu, m.in. Slackiem, Google Drive’em, Microsoft Teams, Canvą czy Trello.

Jakie są inne popularne narzędzia?

Na rynku istnieje wiele innych narzędzi oraz aplikacji do pracy. Poniżej przedstawiamy wybrane:

DRIVE – to dysk o wielkości 15GB. Narzędzie do przechowywania plików, udostępniania ich i wysyłania. Drive pozwala na współpracę w czasie rzeczywistym nawet 50 różnym osobom na przykład podczas spotkań online, łatwa wyszukiwarka plików czy możliwość pracy offline. Jeśli ilość danych jest za duża do wysłania mailem masz możliwość wgrania ich na dysk i wyślij linka.

DOCS – możliwość tworzenia najbardziej popularnych dokumentów .doc .xls czy .ppt bez konieczności posiadania pakietu Office. Ponadto zapisujesz je „w chmurze” dzięki temu masz do nich dostęp zawsze i z każdego urządzenia z Internetem. Aplikacja umożliwia udostępnianie plików innym osobom oraz pracę jednoczesna kilku osób na tych samych zasobach. Dodatkowo pozwala tworzyć ankiety online, zbierać odpowiedzi i robić analizy.

Dropbox to jedna z najbardziej znanych aplikacji do zarządzania dokumentami, z której korzystają zarówno małe, jak i duże organizacje. Dropbox pozwala przechowywanie i synchronizację plików,szybkie ich udostępnianie i śledzenie uaktualnień.

EVERNOTE – aplikacja online, dostępna na komputer oraz urządzenia mobilne, do tworzenia list i notatek. Pozwala współdzielić je z innymi osobami oraz pozwala dodawać linki oraz pliki z danymi. Służy do zbierania i dzielenia się danymi i informacjami oraz do tworzenia list „to do”.

CANVA – wszechstronne narzędzie do projektów graficznych, postów na social media, prezentacji, obróbki zdjęć, przygotowywania szablonów stron internetowych, filmów, etc. Daje ogromne możliwości marketingowe poprzez możliwość współpracy w zespole nad jednym projektem, ogromna baza szablonów oraz darmowych zdjęć jest pomocna w szczególności na początku prowadzenia działalności.

Salesforce jest to oparta na sztucznej inteligencji platforma w chmurze do zarządzania klientami, którą można łatwo modyfikować do potrzeb firmy i poszczególnych zespołów. Oferuje wiele funkcji, od kompletnych rozwiązań marketingowych i sprzedażowych po automatyzacje i integracje wykorzystujące sztuczną inteligencję.

CamScanner to aplikacja na urządzenie mobilne które staje się przenośnym skanerem dokumentów. Aplikacja gwarantuje wysoką rozdzielczość wszystkich skanów i możliwość konwersji do prawie każdego typu pliku, jaki można sobie wyobrazić. Daje możliwość automatycznego dostosowania, przycinania i porządkowania dokumentu, dzięki czemu otrzymujesz prawdziwy skan, a nie wybrakowany obraz.

Jeśli prowadzisz firmę i potrzebujesz wirtualne biuro Mokotów, zamów bezpośrednio przez stronę wypełniając formularz.

adres firmy, adres firmy w Warszawie, biuro do wynajęcia, oszczędność kosztów, wirtualne biuro, wirtualne biuro kraków, wirtualny adres, zdalne biuro


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb