Rejestracja działalności gospodarczej wiązała się do tej pory się z wieloma formalnościami, należało m.in. podać miejsce prowadzenia działalności oraz adres do rejestracji firmy. W związku ze zmianami wprowadzonymi 30 kwietnia 2018 roku, rejestrując spółkę wystarczy podać adres siedziby oraz adres do doręczeń. Z czym to się wiąże, jakie są korzyści dla przedsiębiorców?
Miejsce wykonywania działalności a siedziba firmy – czym się różni?
Niektórzy zastanawiają się, czy adres prowadzenia działalności a adres siedziby to to samo. Może tak być, choć nie musi. Do niedawna wypełniając formularz do rejestracji firmy należało uzupełnić wszystkie dane adresowe. Od 30 kwietnia br., jeśli rejestrujesz działalność jednoosobową i miejsce wykonywania działalności często się zmienia lub ma ona z założenia charakter mobilny, to we wniosku rejestracyjnym CEIDG nie musisz podawać miejsca prowadzenia działalności. Adres, który musisz podać to adres do doręczeń. Często jest to adres siedziby firmy. Jakie wynikają z tego korzyści dla osób zakładających firmę? Nie trzeba już każdorazowo zmieniać w CEIDG adresu prowadzenia działalności – było to proste, choć uciążliwe. Obowiązek ten zniesiony w kwietniu ułatwia prowadzenie działalności mobilnej.
Siedziba firmy – rzeczywisty czy wirtualny adres?
Siedziba prowadzenia działalności to adres, który często jest formalnym, a nie rzeczywistym miejscem, gdzie świadczone są usługi. Wskazując siedzibę prowadzenia działalności musisz jednak pamiętać o tym, że musisz posiadać prawa do lokalu lub zgodę właściciela na prowadzenie w nim działalności gospodarczej. Brak tej zgody skutkować może nawet wykreśleniem firmy z rejestru. Młodzi ludzie wskazują wyodrębniony pokój we własnym mieszkaniu lub pomieszczenie w domu rodziców. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z oferty wirtualnych biur HUB Kolektyw.
Wirtualny adres do rejestracji firmy
Wirtualne biuro Warszawa lub wirtualne biuro Kraków to usługa która oferuje możliwość rejestracji firmy. Jest ona doskonałym rozwiązaniem dla osób, które planują prowadzenie działalności w miejscu innym niż siedziba firmy. Oferta wirtualnych biur skierowana jest nie tylko do osób, które zakładają jednoosobową działalność gospodarczą, ale i do:
- fundacji,
- spółek,
- freelancerów
i innych podmiotów gospodarczych. Decydując się na usługę wirtualnego biura zyskujesz adres do rejestracji firmy czyli adres siedziby. Pod adresem tym możesz promować swoją działalność, odbierać korespondencję, a także przeprowadzać spotkania z klientami. Godne polecenia wirtualne biura oprócz adresu oferują także:
- dostęp do sal konferencyjnych,
- obsługę poczty,
- dedykowany numer telefonu,
- obsługę księgowości,
- możliwość skorzystania z porad prawnych
i wiele innych!
Wirtualne biuro HUB Kolektyw oferuje prestiżowe adresy do rejestracji działalności gospodarczej w Warszawie oraz Krakowie. Sprawdź nas!