Blog startUP & MŚP

Kim jest freelancer? Jak wygląda praca freelancera?

Chcesz dowiedzieć się jak zostać freelancerem i z czym związana jest ta profesja? W tym wpisie postaramy się Ci przybliżyć plusy, jak i minusy tego trybu pracy. Musisz wiedzieć, że wraz z rozwojem internetu na przełomie ostatnich lat powstało wiele zawodów, które cieszą się ogromną popularnością.

Freelancer – kto to?

Nic więc dziwnego, że posada freelancera jest jednym z nich. Wystarczy mieć swój sprzęt, na którym można pracować, oraz dostęp do internetu, by móc kontaktować się z klientem. Jest jednak jeszcze kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. 

Kto to jest freelancer? Taką osobę określa się często mianem wolnego strzelca, dobierającego pod siebie różnego rodzaju zlecenia. Ważne jest to, aby uzmysłowić sobie, że freelancer nie pracuje w oparciu o standardową umowę o pracę. Jest to zatem osoba, która dla samej siebie jest szefem. Musi ona zatem odznaczać się dużą samodyscypliną, starannością oraz punktualnością w realizowaniu zleceń. Praca jako freelancer wymaga dużego zaangażowania i dużego wkładu pracy, zwłaszcza na samym początku rozpoczęcia własnej działalności.

Freelancer – jak zacząć?

Zastanawiasz się nad tym, jak zacząć swoją działalność jako freelancer? Na samym początku powinieneś odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czym dokładniej chcesz się zajmować? Im bardziej dokładna odpowiedź, tym lepiej. Wiedz, że osoba w tym fachu nie jest równa innej osobie, posiadającej taki status. Profesji, w których można pracować jako freelancer, jest całe mnóstwo, a najpopularniejsze z nich to: 

  • copywriter, 
  • tłumacz, 
  • programista,
  • projektant stron w internecie,
  • grafik.

Jak widać jest mnóstwo szerokich dziedzin, którymi można zajmować się jako freelancer (a nie wszystkie zostały wymienione). Już na samym początku musisz wiedzieć kim chcesz zostać w przyszłości i w oparciu o to rozwijać swoje umiejętności. Realizuj na początku drobne zlecenia, zdobywaj doświadczenie i buduj swoje portfolio, a z czasem kolejne oferty będą trafiać do Ciebie same! To złoty sposób na to, jak zostać freelancerem.  

Praca jako freelancer

To propozycja dla osób, które chcą zostać wolnymi strzelcami, kowalami własnego losu i nie szukają umowy o pracę. Jak zacząć pracę jako freelancer? Z tym pytaniem zmaga się wiele osób. Prawda jest taka, że pod samym określeniem tej profesji kryje się wiele pomniejszych zajęć, o których człowiek nie myśli, będąc na umowie o pracę. Zatem kto to jest freelancer? 

  • PR-owiec – sam musi zatroszczyć się o to, jak postrzegają go inni. Im lepsza reputacja, tym szybciej znajduje się atrakcyjniejsze zlecenia.
  • Handlowiec – freelancer sam musi zadbać o swój biznes, a to wiąże się z dookreślaniem warunków umów i współpracy z danym zleceniodawcą. 
  • Księgowy – musi sam zatroszczyć się o wszystkie składki, podatki i opłaty.

Jak widać praca jako freelancer jest bardzo wymagająca i nie wiąże się tylko i wyłącznie z realizacją własnych zadań. Chcesz być kowalem własnego losu? Musisz w takim razie wziąć na siebie ogromną odpowiedzialność. 

Krótkie podsumowanie

Jak zostać freelancerem? Kto ma szanse w tej branży? Odpowiedź brzmi: każdy. Jeżeli masz umiejętność w danej dziedzinie i wiesz, że jesteś w stanie poświęcić dużo czasu i wysiłku swojej działalności, to masz spore szanse! Pamiętaj, że bycie freelancerem niesie za sobą również spore udogodnienia, takie jak: płynne godziny pracy, dobieranie pod siebie zleceń, czy też pracowanie z wyznaczonego przez siebie miejsca. Jak zacząć być freelancerem? Należy powoli doskonalić się w swoim fachu, rozwijać swoją dobrą reputację na rynku i zdobywać coraz to atrakcyjniejsze zlecenia. Samodyscyplina, to klucz do sukcesu.
Już wiesz co to freelancer i z czym związana jest ta profesja. Kluczem do sukcesu w tej branży jest ciężka praca i dotrzymywanie terminów. Osoby, które dopiero zaczynają wdrażać się w świat samozatrudnienia, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje wiele miejsc w sieci, które nie tylko polepszą ich wizerunek, ale i ułatwią pracę. Jednym z takich miejsc są wirtualne biura w Warszawie lub wirtualne biura w Krakowie. Pozwalaj one na wynajęcie lokum na co dzień (dzięki rozbudowanym pakietom można wybrać ilość godzin, które są nam potrzebne). Z pewnością biuro serwisowane sprawi to, że potencjalni zleceniodawcy będą patrzeć na taką osobę bardziej przychylnym  okiem. Dobry wizerunek to podstawa! Rozpocznij współpracę z HUB Kolektyw.

freelancer co to, freelancer jak zacząć, freelancer kto to, jak zostać freelancerem


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb