Skip to main content

Blog startUP & MŚP

Wirtualna asystentka vs zatrudnienie pracownika. Plusy i minusy obu rozwiązań.

Na starcie nowego Biznesu nie zawsze stać nas na pracownika zatrudnionego na umowę o pracę, z pomocą tutaj może przyjść nam Wirtualna Asystentka.

Wirtualna Asystentka może wykonywać szereg wskazanych przez nas zadań. Zakres pracy jaki będzie wykonywać zdalny pracownik zależy od naszych aktualnych potrzeb, zlecać możemy pracę wtedy kiedy występuje u nas taka potrzeba.

Zatrudnienie Wirtualnej Asystentki jest łatwiejsze i wygodniejsze, nie jest to dla nas stałe zobowiązanie, gdyż zlecamy pracę w momentach w których sami sobie nie poradzimy. Innym rozwiązaniem jest sytuacja, kiedy nie mamy fizycznie biura a nasza firma pracuje zdalnie.

Zatrudniając zdalną asystentkę płacimy za rzeczywisty czas jaki został poświęcony przez taką osobę na wykonanie naszego zlecenia.

W czym pomoże pomoc dla firm na godziny?

Pracownik zdalny sprawdzi się idealnie między innymi w takich zadaniach jak:

– prowadzenie profili społecznościowych

– tworzenie stron www

– tłumaczenia

– przepisywanie tekstów

– tworzenie raportów

– tworzenie grafik

– kontakt z klientem

– odpowiadanie na wiadomości

To nieliczne ze spraw jaki możemy zlecić do pracy zdalnej.

Pracownik na etacie jest dla nas stałym comiesięcznym dość wysokim kosztem. Startując z biznesem nie zawsze posiadamy środki aby móc zatrudnić taką osobę. Pracownik etatowy musi być przez nas opłacany nawet wtedy kiedy nie mamy dla niego zbyt wiele pracy. Zatrudniając osobę na etat musimy jej zapewnić miejsce do wykonywania pracy i sprzęt, aby mogła ją wykonać. Etatowcowi przysługuje prawo do urlopu, możliwość wzięcia L4, urlopu macierzyńskiego, za które chcąc nie chcąc również płacimy z własnej kieszeni.

Decydując się na zatrudnienie pracownika w firmie musimy więc dobrze zastanowić się co się u nas lepiej sprawdzi.

Jeśli interesuje Cię usługa Wirtualnej Asystentki, wypełnij formularz.

oszczędność kosztów, pracownik zdalny, wirtualne asystentki