Nowy Ład- Nadchodzące zmiany podatkowe

Ostatnie dwa lata wprowadziły wiele zmian zarówno w funkcjonowaniu życia codziennego, jak i biznesowego. Doświadczyliśmy dynamicznych przemian, które wpłynęły na życie ludzi na wielu płaszczyznach – skupmy się szczególnie na tym jak wpłynęły na przedsiębiorców.

Lockdown, kryzys gospodarczy i Polski Ład wprowadzi dużo nowości, na które nie każdy przedsiębiorca może być gotowy. W związku z tym firmy, które oferują usługi księgowe muszą być najbardziej uczulone na tego typu transformacje.

Liczne zmiany podatkowe, które zostaną wprowadzone w roku 2022 wiążą się z przeorganizowaniem wielu kwestii księgowych. Właśnie dlatego kluczową kwestią jest wybór odpowiedniej księgowości do swojego biznesu.
Warto dobrze zweryfikować czy prowadzone przez Twoją firmę biuro księgowe jest odpowiednio przygotowane na nadchodzące zmiany.

Już pod koniec października otrzymaliśmy wstępne informacje dotyczące nadchodzącej rewolucji podatkowej za pośrednictwem Nowego Ładu. Nastąpi ona z początkiem 2022 roku. Według Ministerstwa Finansów ma ona znieść PIT dla osób najmniej zarabiających, a cały system fiskalny definiowany jest jako nowoczesny i konkurencyjny. Pozostawia to wiele wątpliwości i otwiera pole do dyskusji jak będzie wyglądała przyszłość przedsiębiorców oraz osób, które planują otwierać działalność czy rejestrować spółki.

W kluczowych kwestiach zmian nastąpi podwyżka do 30 tys. zł kwoty wolnej od PIT oraz zrezygnowano z odliczania składki zdrowotnej od podatku. Ulga wprowadzona przez rząd  nie obejmie np. przedsiębiorców opodatkowanych liniowym  PIT. Wybór odpowiedniej księgowej jest kluczowe do zapewnienia płynności finansowej oraz poprawnego funkcjonowania firmy.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem biura rachunkowego, zachęcamy do zapoznania  się z ofertą HUB Kolektyw. Możesz zadać najbardziej nurtujące Cię pytania, a nasza księgowa udzieli odpowiedzi i przygotuje do zmian, które wprowadzi Nowy Ład.
A być może planujesz zmienić dotychczasową obsługę księgową i potrzebujesz konsultacji? W tym również pomożemy.

ZOBACZ OFERTĘ KSIĘGOWOŚCI

Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniej oferty księgowej, tak aby maksymalnie zaoszczędzić czas i czerpać satysfakcję  z usługi. Próba samodzielnego rozwiązywania kwestii podatkowo- księgowych może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie Twojej firmy.

Na rynku jest dostępnych wiele biur rachunkowych, jednak nie wszystkie tego typu usługi świadczone są profesjonalnie i zorientowane na zmiany podatkowe. Ważną sprawą jest doświadczenie osób pracujących jako księgowe, ponieważ to właśnie tej osobie oddamy pełną dokumentację naszej firmy.  

W związku z dynamiczną sytuację w kraju oraz ciągłymi zmianami, Twoja księgowa powinna być zorientowana we wszystkich sprawach księgowo-podatkowych. Trwająca sytuacja epidemiologiczna oraz powracający lockdown nie sprzyja przedsiębiorcom.

Zmiany w Nowym Ładzie to idealny czas na zadanie sobie pytania czy obsługujące Twoją firmę biuro rachunkowe, sprosta wszystkim wymaganiom, które wprowadzi rząd.

adres firmy, adres firmy w Warszawie, coworking warszawa, wirtualne biuro, wirtualne biuro kraków


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb