Blog startUP & MŚP

Jakie umiejętności powinien posiadać profesjonalny Wirtualny Asystent

Jesteś osobą, która nie umie i nie chce pracować na etacie? Lubisz pracować według własnego harmonogramu? Być może praca jako Wirtualny Asystent będzie w sam raz dla Ciebie.

Wirtualną Asystentkę można nazwać prawą ręką, której możemy oddelegować różne zadania do wykonania z którymi sami sobie nie radzimy, albo nie mamy na ich wykonywanie czasu. Jest to stosunkowo nowy zawód, który powstał w dużej mierze dzięki temu że coraz więcej obowiązków możemy wykonywać zdalnie.

Cechy jakie powinien posiadać dobry Zdalny Pracownik to przede wszystkim:

  1. Dobra organizacja pracy – jest to chyba jedna z najważniejszych cech dobrego Wirtualnego Asystenta. Pracując z domu nie mamy nad sobą szefa, który będzie pilnował czy wykonaliśmy powierzone obowiązki, musimy tak zorganizować swoją pracę aby móc wywiązać się na czas z powierzonych zleceń.
  • Terminowość – to kolejna bardzo istotna cecha dobrej Wirtualnej Asystentki. Punktualność i dotrzymywanie ustalonych ze Zleceniodawcą terminów jest bardzo cenną cechą w obecnych czasach gdyż zdarza się że freelancerów nie wykonuje swoich zleceń w uzgodnionym czasie.
  • Gotowość do nauki nowych rzeczy – Pracując w charakterze Wirtualnej Asystentki musimy być przygotowani na ciągłą naukę. Nie chodzi tutaj o uczenie się na pamięć, ale o poszerzanie posiadanej już wiedzy. Trendy i zasady marketingu zmieniają się tak szybko że musimy być na bieżąco z wszystkimi nowinkami, aby móc zapewnić wysoką jakość świadczonych usług.
  • Zaradność i spryt – w tej pracy będziemy proszeni o robienie różnych rzeczy, być może też takich z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Naszym zadaniem będzie dowiedzieć się w jaki sposób wykonać powierzone zadanie, aby pokazać się z dobrej strony.
  • Uczciwość – jest bardzo ważna przy współpracy z klientami. Jako Wirtualny Asystent otrzymujemy różne zlecenia, które najczęściej mają duże znaczenie dla biznesu klienta, dlatego też musimy pamiętać o poufności.
  • Umiejętność słuchania i szybkiego podejmowania decyzji – praca z ludźmi wymaga dużo cierpliwości, umiejętności słuchania i analizowania. Podczas rozmowy z klientem musimy dowiedzieć się jakie są jego główne cele i czego od nas oczekuje. Działania jakie podejmujemy żeby wykonać zlecone prace muszą być przemyślane i pokazujące że biznes zleceniodawcy jest dla nas ważny i z nim się utożsamiamy.

Prowadzenie własnej działalności wymaga od nas poświęcenia, ale jeśli znajdziemy odpowiednią osobę do pomocy jaką jest Wirtualny Asystent, zwróćmy uwagę żeby posiadał właśnie powyższe cechy.

Jeśli szukasz wsparcia w najważniejszych zadaniach biurowych, kliknij tutaj

wirtualna asystentka, wirtualny adres, zdalna asystentka, zdalna pomoc


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb