Blog startUP & MŚP

Banki zdjęć – na co zwrócić uwagę wybierając zdjęcia?

Prowadzisz firmową stronę, bloga czy fanpage? Potrzebujesz gotowych zdjęć? W takim razie otrzymasz od nas przydatne wskazówki. Idealnym miejscem dla ciebie są banki zdjęć, zwykle podzielone na kategorie. Za pomocą wyszukiwarki, wpisujesz interesującą cię tematykę i gotowe! Dobór odpowiedniej grafiki to nie lada wyzwanie. Z pozoru ilość dostępnych obrazów w sieci sięga apogeum, ale czy każde możesz wykorzystywać bez wskazanego źródła? Otóż nie!

Prawa autorskie do zdjęć – licencje

Poniżej zapoznamy cię krótko ze szczegółami. To naprawdę proste, a jakże ułatwi Ci życie. Niestety bez znajomości pewnych aspektów prawnych, nie powinieneś wykorzystywać niektórych rzeczy. Creative Commons Najbardziej pożądanym systemem licencjonowania jest licencja Creative Commons. Dzielimy ją na: – CCO – umożliwia całkowicie swobodne korzystanie z określonych rzeczy bez konieczności podawania autora. – CC BY (uznanie autorstwa) – w przypadku tej licencji używanie, kopiowanie zdjęć jest dozwolone, ale tylko ze wskazaniem autora (również w celach komercyjnych). Warto o tym pamiętać, aby nie natknąć się na późniejsze problemy. – CC-NC– Tutaj mamy łączenie dwóch, o których wspomniałam powyżej. Jednak musimy dodać, kto jest twórcą. Nasze ulubione to: https://kaboompics.com/ (CCO) Działa podobnie jak wszystkie banki zdjęć- klikając w zakładkę Discover New Photos, pojawi się wyszukiwarka z filtrem kategorii oraz nawet wyborem kolorystyki. https://picjumbo.com/ (CCO) Kolejna dawka zdjęć, które możesz śmiało wykorzystać. Jeżeli Twoja firma to START UP, nie wolno ci przeoczyć witryny Startupstockphotos (CCO) https://unsplash.com/ (CCO) Na tej stronie nie znajdziesz klasycznej wyszukiwarki, ale z pewnością klimatyczne grafiki. https://pixabay.com/ (CCO) Jeśli polski język jest dla ciebie ułatwieniem to właśnie tę stronę dedykujemy Tobie. W pełni darmowa. https://magdeleine.co/ (CCO) Alternatywa dla zwolenników natury i krajobrazów, ale nie tylko! Artystyczne zdjęcia z różnych dziedzin życia. Z pewnością mniejsza baza, ale przecież chodzi, o jakość! http://imcreator.com/free (CC BY) Według mnie bardzo estetyczna strona, w której znajdziesz TO COŚ. Wymagana rejestracja. Dla fanów podróżowania proponujemy Bank http://travelcoffeebook.com/ (CCO). Prowadzisz bloga kulinarnego? A może po prostu uwielbiasz zamieszczać zdjęcia jedzenia? W takim razie dwie strony poniżej specjalnie dla Ciebie! https://www.foodiesfeed.com/ (CCO) https://foodshot.co/ (CCO) Dla pasjonatów klimatów retro zachęcam na wycieczkę po stronie: http://nos.twnsnd.co/ (CCO)

Bank czy nie Bank

Istnieją również miejsca w sieci, gdzie znajduje się dosłownie wszystko. Zarówno profesjonalne zdjęcia jak i amatorstwa poziom najwyższy;) FLICKR Co Cię tam spotka? Całkowity MISZ-MASZ. Właśnie ze względu na różnorodność materiałów, znalezienie czegoś wyjątkowego wymaga Twojego czasu. W zależności od konkretnych potrzeb, możesz odnaleźć mnóstwo aspiracji. Pamiętaj, że poszczególne zdjęcia mają własny rodzaj licencji. https://www.canva.com/ Canva to zarówno bank zdjęć, jak i program do ich obróbki. Do tego bez problemu możesz dodawać własne autorskie , a tu efektywnie je przerobisz. Czytelny sposób, aby dodać tekst i otrzymać gotowe rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy.

A teraz o minusach Banków…

Prawa autorskie zdjęcia w Internecie to szeroki temat, a zasady panujące na danych stronach mogą ulegać zmianom. Dlatego coś, co teraz jest ogólnodostępne może później zmienić ten status. Przy pobieraniu warto na bieżąco to sprawdzać. Jak zapewne domyślasz się, pobierając coś za darmo nie stajesz się jedynym posiadaczem danego produktu. Zatem nigdy nie wiesz kto oprócz Ciebie w podobny sposób go wykorzystał.

bank zdjęć, biuro, coworking, darmowe zdjęcia, hubkolektyw, wirtualny adres


SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ USŁUGĘ.
WIRTUALNA ASYSTENTKA – REALNE WSPARCIE DLA FIRMY.

Warszawa Świeradowska 47

Warszawa Puławska 77

Kraków Zamknięta 10


Biuro HUB Kolektyw sp. z o.o. ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS o numerze KRS 0000923105, kapitał zakładowym 5000 zł., NIP 5213791235, REGON 36806529900000
Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w związku z zawarciem umowy z HUB Kolektyw
Copyright 2013 - 2021 HUB Kolektyw - Wirtualne biuro Warszawa i Kraków
Projektowanie stron www Warszawa: OlimpWeb